Polecane suplementy na siłę i masę

Trening siłowy charakteryzuje się tym, że najbardziej widoczne zmiany można zaobserwować na początku. Im dalej w las, tym efekty są mniej spektakularne. Bardzo trudno jest utrzymać wysokie tempo zwiększenia obciążeń podczas kolejnych sesji treningowych. Dotyka to w zasadzie każdego, kto regularnie ćwiczy na siłowni. Czy można temu zapobiec? Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie suplementacji na masę i siłę. Wśród najbardziej popularnych suplementów z tej kategorii wyróżniamy:

  • Kreatynę
  • Argininę
  • Beta-alaninę
  • Boostery testosteronu
  • BCAA i glutaminę

W dzisiejszym artykule omówimy pokrótce każdy z tych związków.

Kreatyna

Największą popularnością spośród wyżej wymienionych cieszy się kreatyna, a właściwie monohydrat kreatyny. Ten suplement jest znany już od dobrych kilkunastu lat. Obecnie konkurencyjnym związkiem jest jabłczan kreatyny. Jego zaletą jest to, że nie powoduje gromadzenia wody pod skórą.

Kreatyna to związek, który jest obecny w organizmie każdego człowieka. Powoduje ona podniesienie poziomu ATP, które zwiększa siłę. ATP jest źródłem energii dla organizmu w trakcie wysiłku beztlenowego, który trwa kilka-kilkanaście sekund. Im wyższy poziom kreatyny, tym większa siła. To z kolei przekłada się na możliwość wykonania większej liczby powtórzeń z większym obciążeniem. Kreatyna ma silne działanie anaboliczne. W efekcie zwiększa siłę oraz masę mięśniową. Kreatynę najlepiej przyjmować przed i zaraz po zakończeniu treningu.

Arginina

Arginina powoduje wzrost poziomu tlenku azotu we krwi. Dzięki temu wyraźnie wzrasta wydajność transportu aminokwasów oraz glukozy do mięśni. Wzrost poziomu glukozy i aminokwasów powoduje wzrost siły w trakcie treningu. Ponadto arginina ma wpływ na przyspieszenie regeneracji organizmu po zakończonym treningu. Oprócz tego arginina podczas ćwiczeń powoduje uczucie napompowanych mięśni.

Beta-alanina

Beta-alanina jest kolejnym związkiem, który odpowiada za zwiększenie siły w trakcie treningu. Ten związek jest zalecany przede wszystkim sportowcom, którzy prowadzą trening wytrzymałościowy. Beta-alanina opóźnia pojawienie się uczucia zmęczenia po zakończonym treningu. Oprócz tego eliminuje kwas mlekowy z mięśni. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w trakcie długiego treningu. Beta alanina odpowiada za podwyższenie poziomu testosteronu w organizmie. Wzrost poziomu testosteronu przekłada się na wzrost siły podczas treningu. Dzięki beta-alaninie można zwiększyć intensywność oraz długość jednostek treningowych.

Boostery testosteronu

Boostery testosteronu są odpowiedzialne za stymulację naturalnej produkcji tego hormonu. Wyższy poziom testosteronu we krwi powoduje zwiększenie ATP w organizmie, co przekłada się na wzrost siły. Ponadto testosteron skutecznie stymuluje przemiany anaboliczne. Dzięki temu organizm dużo bardziej efektywnie wykorzystuje aminokwasy w procesie odbudowy mięśni. Boostery testosteronu przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej. Co ciekawe mają także pozytywny wpływ na samopoczucie.

BCAA i glutamina

BCAA to aminokwasy rozgałęzione. Ich zadaniem jest ochrona mięśni przed katabolizmem. Podczas intensywnego treningu związki te mogą zostać wykorzystane przez organizm jako źródło energii. Ponadto BCAA stymuluje organizm do skorzystania z energii skumulowanej w tkance tłuszczowej. Glutamina odpowiada za wzrost siły mięśni podczas treningu oraz stymulację produkcji hormonu wzrostu.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w suplementy na siłę i masę, to koniecznie powinieneś odwiedzić sklep z odżywkami Inkospor. Znajdziesz tam ogromny wybór suplementów znanych i cenionych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here