Czym jest i jak działa maślan sodu

Maślan sodu zawiera kwas masłowy należący do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Ma postać soli sodowej, jest organicznym związkiem chemicznym wykazującym pozytywny wpływ na organizm ludzki. Nowoczesne suplementy diety dzięki specjalnie opracowanej formule sprawiają, że sól sodowa kwasu masłowego – maślan sodu jest transportowany przede wszystkim tam, gdzie odgrywa najważniejszą rolę – w jelicie grubym oraz do jelita cienkiego.

Maślan sodu – kwas masłowy w przystępnej formie

Maślan sodu – kwas masłowy zwykle znajduje się w codziennej diecie. Związek występuje na przykład w:

– maśle,

– twardych serach,

– mleku kozim, owczym,

– śmietanie,

– jogurtach,

– wybranych fermentowanych produktach spożywczych.

Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego. Jednak produkcja kwasu masłowego jako suplementu diety była problematyczna, z uwagi na jego szybkie wchłanianie w początkowych odcinkach układu pokarmowego. Zastosowanie technologii mikrokapsułek pozwoliło na wprowadzenie innowacyjnych suplementów.

maślan sodu

Suplementacja maślanem sodu

Kwas masłowy posiada dość specyficzne cechy. Mogą one zniechęcać do spożywania go w czystej postaci. Należy do nich:

– nieprzyjemny zapach,

– zwiększone wchłanianie już w górnym odcinku przewodu pokarmowego,

– naturalna produkcja przez bakterie jelitowe.

Jednak możliwa jest także suplementacja kwasem tłuszczowym masłowym w formie, jaką ma maślan sodu. Kwas masłowy w tej postaci zamknięty w specjalnej otoczce może wspierać równowagę układu pokarmowego.

Maślan sodu w postaci mikrokapsułek dojelitowych

Mikrokapsułki dojelitowe zawierające maślan sodu – kwas masłowy to stosunkowa nowość na rynku. Wegańska kapsułka na bazie kwasu stearynowego jako otoczka mikrokapsułek pozwala na powolne rozpuszczanie i wchłanianie. Kwas stearynowy roślinny jest naturalnie występującym kwasem tłuszczowym, kwasem nasyconym używanym zamiast utwardzonego oleju palmowego.

Proces uwalniania maślanu sodu w postaci mikrokapsułek dojelitowych jest odpowiednio rozłożony w czasie. Kończy się całkowitym uwolnieniem kwasu masłowego dopiero w strefie jelita cienkiego i grubego. Nowoczesne preparaty korzystające z takiego rozwiązania można nabyć bezpośrednio w sklepie producenta suplementów diety OstroVit: https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-maslan-sodu-90-kapsulek-25389.html. Sprawdzony sklep online producenta to najlepsze miejsce na zakup suplementów wysokiej jakości z pewnego źródła.

Wsparcie organizmu na co dzień – sól sodowa kwasu masłowego

Suplementacja maślanem sodu

Maślan sodu, kwas masłowy i jego właściwości mogą wpływać na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Preparat może:

– wykazywać działanie przeciwzapalne,

– wspierać „dobre” bakterie jelitowe,

– łagodzić dolegliwości ze strony układu pokarmowego, dolegliwości jelitowe,

– pomagać w niwelowaniu objawów, jakie daje zespół jelita drażliwego,

– być głównym źródłem energii dla kolonocytów – komórek nabłonka jelita cienkiego i grubego,

Jeżeli kwas masłowy ma być przyjmowany jako suplement diety, wymaga odpowiedniej formy pozwalającej na dotarcie do jelita cienkiego i grubego.

Jak prawidłowo przyjmować maślan sodu?

Jak stosować preparat zawierający maślan sodu? Przede wszystkim warto zapoznać się z informacjami dołączonymi do suplementu diety i nie przekraczać zalecanej porcji produktu. W przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników należy przerwać stosowanie. Warto również pamiętać, by suplementy diety stosować jedynie jako uzupełnienie zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia, nie zaś ich zamiennik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here