Tenis

Niegdyś tenis kojarzony był z ekskluzywną formą rozrywki. Najczęściej grali w niego celebryci oraz osoby, które wyróżniają się wysokim statusem społecznym. Niestety koszty budowy kortów tenisowych są stosunkowo wysokie. Tym samym tworzone był jedynie w nielicznych ośrodkach sportowych oraz hotelowych. Między innymi z tego wynikała elitarność tego właśnie sporu.

Jednak z czasem ilość miejsc do uprawiania tenisa znacznie wzrosła. Powiększyło się jednocześnie grono zwolenników tej formy rekreacji. Obecnie tenis nie jest wysoko budżetową rozrywką. Dostępny jest między innymi w hotelu https://www.tcchotel.pl/hotel/tcc-hotel. Dzięki wysokiej jakości kortom każdy może przystąpić do tego rodzaju rozgrywki, nawet jeśli wcześniej nie miał do czynienia z tego typu sportem.

Gra w tenisa – korzyści

Regularna gra w tenisa ma bardzo wiele zalet. Pozwala modelować sylwetkę, a także zaspokaja dzienną porcję ruchu. Jednak tenis działa także prozdrowotnie. Poprawia się wydolność organizmu oraz całego układu krążenia. Dzięki czemu zapobiegać można takim chorobom jak osteoporoza, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Dodatkowo aktywność fizyczna na korcie może poprawiać funkcje motoryczne, refleks oraz koncentrację. Redukuje się stres, a także obniża ogólne napięcie mięśni. Dzięki skupianiu się na grze można uwolnić się od nieprzyjemnych myśli, a także zapomnieć o dotychczasowych kłopotach. Kiedy uwaga skupia się na lecącej podczas gry piłce rozwijają się jednocześnie zdolności umysłowe. Należy wykazywać się nie tylko dobrą techniką, lecz także strategią oraz przemyślanymi ruchami. Tenis jest zatem grą taktyczną opartą na aktywności fizycznej całego ciała. Dodatkowo endorfiny wydzielające się w czasie uprawiania sportu poprawiają nastrój graczy. Tenis wpływa więc pozytywnie na motywację oraz nastawienie.

gra w tenisa

Tenis na urlopie

Jeżeli na co dzień jesteśmy bardzo aktywni fizycznie wówczas nie warto zawieszać swojej aktywności na czas urlopu. Szerokie możliwości dają hotele połączone z kortami tenisowymi. Jest to zatem nie tylko kompleksowy relaks, lecz także możliwość aktywnego spędzenia czasu. Dzięki licencjonowanym instruktorom prowadzącym szkółki tenisa dla najmłodszych – także dzieci mogą zdobywać nowe umiejętności. Natomiast bardziej doświadczeni gracze mogą natomiast korzystać samodzielnie z udogodnień hotelowych. Właściwe przygotowanie logistyczne sprawia, że tenis jest aktywnością, którą uprawiać można także na osłoniętej sali. Jest to zatem sport całoroczny. Dlatego goście hotelowi mogą z powodzeniem grać w tenisa nawet zimą, nie obawiając się śniegu ani mrozu.

Co więcej korty posiadają zróżnicowaną nawierzchnię, aby każdy użytkownik mógł wybrać taki typ podłoża, który najbardziej odpowiadał będzie jego preferencjom oraz predyspozycjom. Wspólny wysiłek na korcie jest doskonałą zabawą dla całej rodziny. Jest to także doskonały sposób wspólne spędzanie czasu oraz poznawanie siebie. Tym samym warto zaplanować swój urlop w miejscu, gdzie oprócz tradycyjnej formy wypoczynku można korzystać z kortu tenisowego. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący styl życia.

Aktywność fizyczna podczas urlopu może poprawić kondycję i wydolność ich organizmu, a także zmniejszyć napięcie mięśni oraz poziom stresu. Dzięki temu po zakończonym urlopie można z pełną energią oraz motywacją powrócić do domu i przystąpić do pracy zawodowej. Uprawianie tenisa daje także wiele korzyści prozdrowotnych dla naszego organizmu i samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here