Wybierasz się na jacht? Nie zapomnij o odpowiednim sprzęcie ratunkowym

0
2318

Pływanie jachtem może być niezwykłą przyjemnością. Jednak należy pamiętać, że przyjemność taka, mająca miejsce na wodzie, może czasami zmienić się w niebezpieczną przygodę, kiedy pogoda zmieni się na gorszą. Niestety, nawet mając najlepszy jacht, można także stać się ofiarą drobnego wypadku, urazu lub choroby. Wówczas niezwykle ważnymi elementami wyposażenia mogą okazać się przedmioty ratunkowe. Nie zapomnij o nich zatem, wybierając się na jacht.

Kamizelka ratunkowa

Kamizelka ratunkowa, czy też kapok, to najbardziej podstawowy sprzęt ratunkowy i zabezpieczający, jaki powinien znaleźć się na pokładzie przed wyruszeniem w rejs. Niezwykle ważne jest to, że liczba kapoków zawsze powinna być zgodna z liczbą pasażerów statku, aby dla nikogo nie zabrakło tak ważnego elementu ochronnego. Każdy z członków załogi powinien też wiedzieć, gdzie się one znajdują, by w chwili niebezpieczeństwa sięgnął po ten sprzęt.

Kamizelka ratunkowa powinna być dopasowana do użytkownika. Z tego względu, jeśli na jachcie znajdują się dzieci, powinny zostać one wyposażone w swoje własne kapoki, dostosowane do ich potrzeb i wieku. W każdej chwili niebezpieczeństwa powinny mieć je na sobie. W przypadku najmłodszych czasami zaleca się, by niezależnie od sytuacji i tak je na sobie posiadały.

Jeśli przewożone są na statku zwierzęta, również należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego w sklepie Szopeneria znaleźć można między innymi kamizelki ratunkowe dla zwierząt.

Tratwa ratunkowa

Najczarniejsze scenariusze być może nie zdarzają się często. Jeśli już mają miejsce, wymagają podjęcia kroków, które zapewnią bezpieczne dotarcie na ląd wszystkim podróżnikom. Dlatego na każdym jachcie wybierającym się w rejs powinna znaleźć się tratwa ratunkowa, która pozwoli zabezpieczyć życie i zdrowie ratowanych.

Sklep żeglarski Szopeneria zapewnia swoim klientom możliwość zakupu różnorodnych tratw ratunkowych. Posiadają one różne wielkości, które można z łatwością dopasować do ilości osób podróżujących na statku, a co za tym idzie – zabezpieczyć każdego żeglarza. Co więcej, tratwy ratunkowe są w pełni wyposażone, zawierają między innymi: latarkę, gwizdek, nóż, koło kotwicze z liną, flary, wiosła czy niezwykle niezbędne w nagłych wypadkach pigułki na chorobę morską.

Pierwsza pomoc dzięki apteczce

Drobne wypadki mogą zdarzyć się wszędzie, nie potrzeba do tego sztormu czy innych nieprzyjaznych okoliczności. Wystarczy chwila nieuwagi, a rozcięcie na ciele gotowe. Dlatego wybierając się w podróż, należy zadbać o apteczkę: jej wyposażenie może okazać się niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy podróżującym na naszym pokładzie albo spotkanym na trasie innym osobom.

Polecamy przede wszystkim profesjonalnie wyposażone apteczki żeglarskie, które zawierają wszystkie najbardziej przydatne elementy, wykorzystywane w razie udzielania pierwszej pomocy. Niewątpliwie zapewnią one nie tylko bezpieczeństwo poszkodowanemu, ale także zabezpieczą i zagwarantują higienę osobie, która pomocy udziela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here