Odżywki kreatynowe

0
2926

Kreatyna to suplement diety, który wspomaga budowę tkanki mięśniowej. Suplementy diety z keratyną cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno sportowców, jak i amatorów, którzy doceniają ten składnik za skuteczność w procesie budowy masy mięśniowej. Co warto wiedzieć o kreatynie?

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to organiczny związek, który występuje zarówno w mięśniach, jak i ścięgnach. Jej działanie opiera się głównie na magazynowaniu optymalnej ilości energii, która wykorzystywana jest w ramach wysiłku fizycznego. Sportowcy, którzy chcą dysponować większymi pokładami energii, dostarczają do organizmu keratynę  w postaci suplementu diety. Dzięki temu mogą sprawić, że efektywność treningu bezie jeszcze lepsza.

Jaką kreatynę wybrać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka kreatyna będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli im na zbudowanie wymarzonej masy mięśniowej i zyskanie pięknego wyglądu. Kreatyna powinna więc zostać dopasowana do własnych potrzeb i preferencji, aby jak najlepiej spełnić swoje zadanie. Ilość suplementów diety na rynku sprawia, że zadanie to może być bardzo trudne. Wśród dwóch najpopularniejszych form kreatyny wymienić można jabłczan i monohydrat kreatyny.

Monohydrat kreatyny

To najtańsza i jednocześnie najchętniej stosowana wersja tego suplementu diety. Jest to zarazem najbardziej podstawowa wersja kreatyny, dlatego cechuje się doskonałą przyswajalnością. Bardzo dobrze wiąże się w komórkach mięśniowych, co przekłada się na efekty treningowe. Monohydrat kreatyny to najbardziej przebadana formuła tego suplementu, dlatego cechuje się największym bezpieczeństwem stosowania.

Jabłczan kreatyny

To połączenie kreatyny z kwasem jabłkowym. Połączenie to sprawia, że suplement doskonale potrafi rozpuścić się w wodzie. Nie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Jabłczan kreatyny oprócz pozytywnego działania na układ pokarmowy, cechuje się także wysoką masą mięśniową, która powstaje pod jego wpłuwem. Niestety żadne badania naukowe nie potwierdzają tego, że jabłczan ma przewagę nad monohydratem kreatyny.

W jaki sposób dawkować suplementację kreatyną?

Kreatyna może być dawkowana na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest codzienne, regularne przyjmowanie tego składnika przez cały rok. Dzięki stałemu wysyceniu mięśni kreatyną uzyskać można doskonałe efekty. W przypadku suplementacji okołotreningowej mamy do czynienia z przyjmowaniem kreatyny tylko w dni treningowe. Oznacza to, że w dni, kiedy nie ćwiczymy, nie przyjmujemy tego składnika. Postawić można także na cykle kreatynowe, które dzielą się na fazę z nasyceniem i bez nasycenia. Kreatynę w tym przypadku stosujemy w różnych dawkach co 2-3 dni. Oczywiście oprócz stosowania suplementów diety ważna jest aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here