siłownia

Aktywny i zdrowy styl życia jest niezbędny dla każdego z nas. Ale bądźmy szczerzy, ile osób ma ochotę na codzienne ćwiczenia czy uprawianie jakiegoś sportu? Pewnie mało. Wszak często po pracy jesteśmy zmęczeni bądź też czekają nas dodatkowe obowiązki. Czasami też mamy zwyczajnie ochotę się położyć i poczytać książkę czy obejrzeć ulubiony serial. Ale tak nie powinno być. Każdy z nas powinien znaleźć choć 15 minut i poświęcić ten czas na zadbanie o własną formę. Ale dlaczego jest to tak ważne? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. Zatem poznajcie powody, dlaczego ruch to zdrowie.

Ruch to zdrowie

fitness

W tym stwierdzeniu jest naprawdę sporo prawdy. Owszem nie oznacza to, że polecamy Wam uprawianie wielogodzinnych maratonów bez przygotowania, lecz chodzi nam o to, aby znaleźć w codzienności czas i zadbać o swoją formę – ot tak dla siebie, ot tak dla swojego zdrowia. Tutaj posłużymy się wynikami badań, a wiec musicie wiedzieć, że osoby aktywne zdecydowanie rzadziej chorują na choroby układu krążenia, zmniejsza się także ryzyko cukrzycy. Oczywiście dotyczy to także chorób nowotworowych, a więc ludzie aktywni mają mniejsze ryzyko raka jelita. Zatem jest to naprawdę dobry argument. Także zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i niestety co roku rośnie liczba osób chorujących na nerwice czy depresję, szczególnie depresja określana jest obecnie chorobą cywilizacyjną. Dlatego też niezbędne jest podjęcie takich działań, które znacząco zniwelują ryzyko zapadnięcia na tę ciężką przypadłość i właśnie aktywny i zdrowy styl życia jest niezbędny także dla utrzymania równowagi psychicznej. Podczas wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, zatem zwyczajnie nasze samopoczucie się poprawia.

Osoby uprawiające sport i dbające o siebie później się starzeją

Nie odkryjemy Ameryki jeżeli stwierdzimy, że aktualnie panuje kult młodości i wiele osób za wszelką cenę próbuje ją zatrzymać, korzystając z medycyny estetycznej czy co gorsza z chirurgii plastycznej, ale nie tędy droga. Jasne nikt nie zagwarantuje Wam, że uprawiając sport nie będziecie się starzeć, ale możemy Was zapewnić, że proces ten zdecydowanie się opóźni. Zatem Wasza skóra będzie bardziej napięta i jędrna. Dlatego też zamiast marnować sporo pieniędzy na odwiedziny w klinice estetycznej, zdecydowanie lepiej zakupcie np. rower i cieszcie się zdrowiem i młodością na dłużej. Jeżeli szukacie tanich jednośladów, to oczywiście możemy Wam polecić rowery Romet. W tym przypadku niska cena i wysoka jakości idą w parze.

Sport = atrakcyjność

bieganie

Osoby uprawiające sport są też atrakcyjniejsze dla osób postronnych. Zatem w czym tkwi sekret owej atrakcyjności? Oczywiście w pięknej i zgrabnej sylwetce. Dzięki regularnym ćwiczeniom Wasz brzuch może być płaski, a pośladki jędrne i to naprawdę niezbyt dużym wysiłkiem. Wystarczy choćby 30 minut jazdy na rowerze, by już po krótkim czasie zauważyć różnicę. Jednocześnie Wasza sylwetka stanie się smuklejsza, a Wy pozbędziecie się nadprogramowych kilogramów, które niestety prezentują się nieestetycznie.

Pewność siebie ma znaczenie

Ruch jest dobry na wszystko. Zatem jeżeli doskwiera Wam chandra czy nie macie ochoty i siły na nic, gdyż czujecie przesilenie i przepracowanie, to warto zmotywować się i wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, czasami wystarczy tylko i wyłącznie spacer i już możecie się lepiej poczuć, także psychicznie. Niestety wiele osób zapomina, że aktywność fizyczna poprawia także kondycję psychiczną, a więc niweluje ryzyko chorób i polepsza samopoczucie. Dodatkowo podczas uprawiania sportu macie czas na wyciszenie się i to czas tylko dla was. Zatem znajdźcie choć chwilę, a zapewniamy Was, że efekty przyjdą bardzo szybko.

Ruch to zdrowie i fizyczne i psychiczne, dlatego jest tak ważny. Oczywiście poprawia się też samopoczucie, wszak możemy pozbyć się kompleksów, choćby spowodowanych niezbyt szczupłą sylwetką. Pamiętajcie jeszcze, żeby poza ćwiczeniami odpowiednio się odżywiać, a więc jedzenie powinno być lekkostrawne. Najlepiej zrezygnować z fast foodów i napojów kolorowych na rzecz dużej ilości warzyw. Zamiast tłustych mięs polecamy Wam ryby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here