Najlepsze suplementy na odchudzanie

Fakt, że ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na nadwagę lub otyłość, nie napawa optymizmem. Jeśli należysz do tej grupy i zamierzasz zmienić swoje życie, odchudzając się, to można powiedzieć, że pierwszy krok masz za sobą. Teraz czas na działanie, czyli ustalenie diety z ujemnym bilansem kalorycznym oraz aktywność fizyczną. Dodatkowo możesz rozważyć suplementy, o których piszemy poniżej.

Spalacz tłuszczu

Spalacz tłuszczu należy do podstawowych suplementów, po które sięgają osoby chcące zredukować tkankę tłuszczową. Tego rodzaju preparaty zwiększają wydatki energetyczne organizmu o jakieś 200-300 kcal dziennie, co stanowi przydatne wsparcie w odchudzaniu. Spalacze tłuszczu podnoszą bowiem termogenezę organizmu i przyspieszają metabolizm tłuszczów, a przy okazji hamują łaknienie. Jeżeli pochodzą od sprawdzonych, legalnych producentów, są nie tylko skuteczne, ale również w pełni bezpieczne.

L-karnityna

L-karnityna to aminokwas, który bierze udział w metabolizmie kwasów tłuszczowych oraz węglowodanów, w efekcie czego zamieniają się one w energię. Dostarczając ten związek do organizmu, przyspiesza się więc ten proces, co skutkuje efektywniejszym spalaniem tkanki tłuszczowej.

Lecytyna

Działanie lecytyny jest bliźniacze do l-karnityny, ponieważ również przyczynia się ona do wzmożonego metabolizmu kwasów tłuszczowych. Dzięki niej związki te efektywniej zamieniają się w energię zamiast odkładać się w organizmie pod postacią tkanki tłuszczowej.

Tauryna

Tauryna jest popularna wśród osób ćwiczących, jednak poleca się ją też w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej. Związek ten wyróżnia się właściwościami neutralizującymi proces konwersji glukozy w tkankę tłuszczową, która w większym stopniu odkłada się w mięśniach, a nie w formie nieestetycznych fałd i boczków. Inne pożądane działanie tauryny z punktu widzenia odchudzania polega na tym, że zmniejsza stężenie cukru w organizmie, a także dodaje energii, co jest bardzo przydatne i pożądane w trakcie odchudzania.

Odżywka białkowa

Odżywki białkowe na odchudzanie? Jak najbardziej! Choć kojarzą się przede wszystkim z budowaniem masy mięśniowej, to z powodzeniem można je stosować także w trakcie redukcji. Wynika to przede wszystkim z dużej sytości protein jako makroskładników, które pomimo stosunkowo niewielkiej kaloryczności na długi czas zaspokajają głód. Spożycie białka skutkuje także szybszym metabolizmem, co jest bardzo pożądane w trakcie odchudzania. Ważną cechą odżywek proteinowych jest też ich apetyczny smak, dzięki czemu mogą służyć jako zamiennik słodyczy.

Witamina D

Fakt, że witamina D wpływa na wiele różnych obszarów funkcjonowania organizmu, jest oczywisty dla osób, które zajmują się odżywianiem. Rzadko zwraca się jednak uwagę na to, że wspomaga ona odchudzanie, a że w polskich warunkach klimatycznych, w których słońca jest stosunkowo niewiele, organizm nie potrafi jej wyprodukować w odpowiednich ilościach, należy zażywać suplementy z jej zawartością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here