Jaki suplement przedtreningowy dla początkujących

Suplementów na rynku jest wiele i wybór może przerażać, szczególnie osoby początkujące. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na siłowni, warto skupić się na podstawowych odżywkach, do których możemy zaliczyć suplementy przedtreningowe. Czym kierować się przy wyborze swojej pierwszej przedtreningówki? Odpowiemy na to pytanie w niniejszym artykule.

Proste suplementy

Można natknąć się na głosy, które odradzają początkującym sportowcom suplementy przedtreningowe. To dość radykalne podejście, które wynika głównie z tego, że większość przedtreningówek to preparaty mieszane, zawierają wiele składników aktywnych. Początkujący powinien sięgnąć po proste suplementy, które mają najlepiej jeden składnik aktywny. W taki sposób będziesz kontrolować to, co dzieje się z Twoim ciałem po przyjęciu preparatu i jeśli skutki nie będą Cię zadowalać, łatwo możesz przerwać suplementację.

Przedtreningówki są tak skuteczne, ponieważ łączą działanie kilku składników dawkowanych w małych ilościach. Zanim jednak przejdziesz do tradycyjnych odżywek przedtreningowych, warto trochę poeksperymentować na własną rękę, by wiedzieć, po jakie gotowe preparaty sięgać. Kiedy już będziesz pewien, na których składnikach najbardziej Ci zależy, w łatwy sposób dobierzesz gotowe suplementy przedtreningowe.

Substancje warte wypróbowania

Kofeina i Tauryna

Na początku na pewno warto wypróbować suplementy z kofeiną lub tauryną, które mają za zadanie pobudzić organizm do wzmożonego wysiłku. Dzięki nim będziesz mieć energię do ćwiczeń i do pozostałych aktywności w ciągu dnia – nie możesz nimi jednak “zastępować” odpoczynku i snu. Organizm musi mieć czas na regenerację i żadna ilość kawy czy energetyków tego nie zmieni. Małe dawki kofeiny przyjmujemy bardzo często na co dzień, od filiżanki kawy po szklankę coli, dlatego podczas suplementacji warto zwrócić uwagę, ile tak naprawdę przyjmujemy kofeiny i czy mieścimy się w dziennej zalecanej dawce. Należy pamiętać, że we wszystkim należy zachować umiar.

Kreatyna i Arginina

Działanie kreatyny jest dla wielu nieocenione, a jej dobroczynny wpływ na treningi jest bardzo szeroki. Wspiera przyrost masy mięśniowej oraz dba o ich regenerację. Jest też prekursorem tlenku azotu, tak samo jak arginina, dzięki czemu obie te substancje idealnie nadają się na przedtreningówkę. Słynna “pompa”, czyli rozszerzenie naczyń krwionośnych sprawia, że do komórek mięśni dociera więcej składników, dzięki czemu są lepiej odżywione i dotlenione. Jednocześnie, więcej ubocznych produktów przemiany materii opuszcza mięśnie, przez co wolniej tworzą się zakwasy.

Beta-alanina

Beta alanina wpływa na wytrzymałość organizmu. Pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową, szczególnie podczas krótkich, ale bardzo intensywnych serii treningowych, kiedy mięśnie przechodzą na oddychanie beztlenowe z racji niedoborów tlenu w komórkach. Dzięki swoim właściwościom opóźnia moment, w którym zaczniesz odczuwać zmęczenie, przez co treningi staną się dłuższe i bardziej satysfakcjonujące.

Podsumowanie

Suplementy przedtreningowe mogą wiele zdziałać i znacząco poprawić jakość treningów początkujących sportowców. Pomogą przejść przez wyczerpujące dla nie wytrenowanego ciała ćwiczenia, dodadzą energii i podkręcą wytrzymałość. Od Twoich preferencji zależy, które składniki aktywne będą dla Ciebie ważne i po jakie gotowe odżywki powinieneś sięgnąć, by uzyskać jak najlepsze efekty swoich ćwiczeń. Swoje poszukiwania przedtreningówki idealnej możesz rozpocząć na musclepower.pl, gdzie znajdziesz wiele interesujących suplementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here