siłownia

Wyposażenie siłowni to profesjonalne urządzenia, które od zwykłych rowerków treningowych czy bieżni domowych różnią się gabarytami, funkcjonalnością, wytrzymałością oraz ceną. Zakup takiego sprzętu to bardzo duży wydatek. Czy można ograniczyć te koszty? Jak kupić dobry sprzęt na siłownie w rozsądnej cenie? I dlaczego teraz opłaca się to zrobić?

Profesjonalny sprzęt na siłownie – jakie maszyny?

Jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt na siłownie, to można podzielić go na trzy podstawowe kategorie. I są to przede wszystkim urządzenia do treningów aerobowych, treningów siłowych i treningu fitness. W pierwszej kategorii znajdują się takie przede wszystkim maszyny ze stosem i stanowiska do podnoszenia ciężarów (ławka, gryfy, obciążenia, hantle). Maszyny ze stosem to szereg różnego rodzaju urządzeń, które pozwalają na ćwiczenie jednej lub kilku partii mięśni.

Natomiast maszyny do treningu aerobowego to wszelkiego rodzaju crosstrainery, rowerki stacjonarne, bieżnie czy maszyny eliptyczne (orbitreki). Ostatnia grupa sprzętu do siłowni to akcesoria fitness używane w czasie np. aerobiku itp. Zazwyczaj są to stepy, maty, piłki gimnastyczne czy gumy do ćwiczeń. Nie każda siłownia oferuje zajęcia z fitnessu czy możliwość odbycia takiego treningu, ale np. gumy do ćwiczeń czy piłki gimnastyczne pozwalają także na odbycie treningu funkcjonalnego, dlatego zawsze warto je mieć na siłowni.

Sprzęt używany

Kiedy już wiemy, jak wygląda podstawowe wyposażenie siłowni, można przejść do tego, jak i gdzie go kupić, aby nie wydać majątku. O ile akcesoria do fitnessu nie są aż tak dużym wydatkiem, to niestety, ale nowe profesjonalne urządzenia do ćwiczeń siłowych czy aerobowych, mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – za sztukę. W takiej sytuacji wyposażenie całej siłowni w kilkanaście lub kilkadziesiąt maszyn jest olbrzymim wydatkiem.

sprzęt na siłownie

Rozwiązaniem, które pozwala zoptymalizować te koszty, jest używany sprzęt na siłownię. Jednak tutaj trzeba bardzo uważać, aby nie nadziać się na przysłowiową minę. Wszystko zależy od tego, jak bardzo urządzenia są już wyeksploatowane. Bardzo zużyty sprzęt wymaga bowiem naprawy i odświeżenia.

Aktualna sytuacja związana z pandemią i zamykanie się kolejnych siłowni sprawia, że na rynku pojawiło się wiele używanych urządzeń. Dlatego ich ceny będą zapewne teraz bardzo spadać i lepszego czasu na zakup sprzętu może nie być. Jeśli jednak chcemy dokonać pewnego zakupu, warto przemyśleć jeszcze inną opcję.

Regenerowany sprzęt na siłownię

Sposobem na tańszy zakup profesjonalnego, markowego i sprawnego sprzętu do ćwiczeń, jest sprzęt regenerowany. W takim przypadku mamy do czynienia z urządzeniami, które przeszyły gruntowną odnowę i odświeżenie – łącznie z wymianą wszystkich wyeksploatowanych części i podzespołów, a także czyszczeniem i odświeżeniem wyglądu samej konstrukcji. Przy czym regeneracji podlegają zarówno maszyny do treningu siłowego, jak i do treningu aerobowego.

Wybierając tę opcję, warto skorzystać z ofert profesjonalnych firm, które zajmują się regeneracją takiego sprzętu. Wtedy mamy pewność, że otrzymamy w pełni sprawne urządzenia, które spokojnie wytrzymają kolejne kilka lat wzmożonego użytkowania. Taki zregenerowany sprzęt do ćwiczeń może kosztować nawet do 40 procent mniej niż nowy, przy zachowaniu pełnej sprawności i estetyki wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here