Zestaw bokserski dla dzieci

Twoja pociecha chce spróbować sportów walki? Jeśli planuje zacząć do klasyki, to zaproponuj jej boks. Ta dyscyplina sportowa rozwija ciało i umysł, uczy zasad fair play, szybkości, zwinności i koncentracji. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Ekwipunek dla młodego boksera to dobre rękawice i ochraniacze na inne partie ciała, a także wygodna odzież. Zobacz, co sprawdzi się na ringu bokserskim.

Zestaw bokserski – do ćwiczeń czy zabawy?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz rozmaite zestawu do trenowania boksu, jednak większość z nich to propozycje producentów zabawek. Stwarzają one warunki jedynie do rozrywki, rzadko kiedy nadając się do bardziej profesjonalnych treningów. Jeżeli jednak dziecko planuje ćwiczyć „na serio”, to potrzebuje lepszego sprzętu. Jego jakość odpowiada także za bezpieczeństwo młodego zawodnika, więc nie należy na tym oszczędzać!

Z czego składa się zestaw bokserski?

Zestaw bokserski dla dzieci możesz kupić gotowy lub skomponować sam. Najważniejsze jest to, aby zawierał on akcesoria rozmiarem dopasowane do dziecka. Oprócz wymienionych niżej sprzętów, zadbaj o właściwy strój i buty. Gdy młody zawodnik wchodzi na wyższy szczebel trenowania, powinien zostać dodatkowo wyposażony w kask oraz ochraniacz na zęby i szczękę.

Na początkowym etapie treningów zadbaj o:

  • worek treningowy z wypełnieniem powinien mieć wagę odpowiednią dla dzieci w wieku kilku lat (około 15 kg i rozmiar 80×30 cm). Ważne jest jego mocowanie – regulowane – aby wysokość pozwoliła dziecku wygodnie sięgnąć do gruszki. W zestawach zazwyczaj są już załączone pasujące uchwyty montażowe,
  • gruszka na elastycznych gumach – refleksowa piłka bokserska do podwieszania pozwala trenować uderzenia, ale nie tylko. Jest doskonała do ćwiczeń na refleks, poprawiających koordynację ruchową, kondycję i pozwalających na wyładowanie nadmiaru energii,
  • rękawice – w zestawach juniorskich najczęściej występują rękawice w rozmiarze 6 oz, które są odpowiednie dla młodszych zawodników. Powinny mieć dobre wypełnienie, najlepiej z pianki, która amortyzuje uderzenia. Dowiedz się więcej na: Jak wybrać rozmiar rękawic bokserskich?
  • owijki bokserskie.

W zestawach do gruszek i worków są dołączane mocowania, czyli karabińczyki z kołkami montażowymi o wymiarach i udźwigu odpowiadających workom treningowym.

Dlaczego warto kupić zestaw bokserski dziecku?

Młody człowiek zazwyczaj nie wie jeszcze, co zainteresuje go w przyszłości. Nie wie też, czy dana dyscyplina będzie dla niego odpowiednia. Aby możliwie jak najbardziej zmotywować go do ćwiczeń, rozwijania pasji oraz zainteresowań, warto zainwestować w dobry sprzęt. Nie tylko wygląda on jak wyposażenie dla dorosłych, ale też zapewnia przyjemność i bezpieczeństwo płynące z treningów.

Ćwiczenia w domu są doskonałym wstępem do rozpoczęcia bardziej dynamicznej przygody z boksem. Sam sport rozwija wszechstronnie ciało i umysł, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę i zwalczając nudę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here