Wygoda jest piękna, czyli czas kobiecego dresu

Dawno już odeszły do lamusa czasy, kiedy kobiety narażały swoje zdrowie, bieląc twarze trującym ołowiem tylko po to, by wpasować się w kanony urody i mody. Współcześnie kobieta piękna, to nie epitet odnoszący się do ciała. Piękno wypływa z wnętrza.

Wiek XX przyniósł wiele zmian. Kobiety zyskały prawa wyborcze, usamodzielniły się, zdobywając wykształcenie i pracę, piastują najwyższe urzędy i osiągają wszystko, co kiedyś zarezerwowane było tylko dla mężczyzn. Trudno wymienić każdą dziedzinę życia, w której sytuacja kobiet jest zgoła inna niż ich matek i babć. Ale na pewno wiele wygody samym zainteresowanym przyniosły zmiany w modzie.

Komfort na każdą okazję

To, co kiedyś było nie do pomyślenia, czyli kobieta w sportowym ubiorze poza stadionem czy halą, dzisiaj jest codziennością. W parkach, na ścieżkach rowerowych czy wzdłuż rzek – wszędzie spotykamy panie, które dbają o siebie, uprawiając sport. W takiej sytuacji podstawową potrzebą jest wygoda i funkcjonalność ubioru, dlatego pierwszym wyborem na taką okazję jest dres. Jednak bluzy dresowe damskie ewoluowały i oprócz tego, że wygodne, są też stylowe.

Do tego stopnia, że sporo dziewczyn chodzi w dresie na co dzień – po domu, na spotkania ze znajomymi. W internecie pojawiają się sesje zdjęciowe modelek w dresach. Udowadniają one, że stylowy dres potrafi być seksowny. Grunt, żeby nie był powyciągany i znoszony. Można być zadbaną i piękną nawet w takim ubiorze. Dodatkowo pokazuje on, że ćwiczą, dbają o siebie, nieobcy jest im trud, wysiłek. Wiedzą, co to motywacja i samozaparcie.

Przy tym wszystkim bluzy dresowe damskie spełniają lepiej niż kiedykolwiek swoją podstawową funkcję. Są ciepłe, ale przewiewne. W trakcie ćwiczeń zapewniają ochronę przed zimnem wrażliwej skórze, ale dają jej równocześnie możliwość złapania oddechu.

Dres symbolizuje i wysiłek, i odpoczynek

Bluza dresowa nabrała też pewnej wartości mitycznej. Kto nie marzy o tym, żeby w chłodny jesienny wieczór, gdy za oknem słota i ziąb, siąść na kanapie w swojej ulubionej bluzie dresowej i, lekko rozciągając rękawy na dłonie, trzymać kubek gorącego kakao? Symbolem takiego wieczoru we dwoje lub samemu z dobrą książką czy filmem stała się właśnie w świadomości zbiorowej ta bluza.

Ale w każdej sytuacji to kobieta jest źródłem piękna. Czy w dresie, czy w sukience, z makijażem i bez, w pracy, na treningu albo podczas leniuchowania – to Ty i Twój uśmiech nadajecie Twoim ubraniom blask. Pamiętaj o tym i nie przejmuj się, kiedy Twój partner zastanie Cię w dresowej bluzie. Po prostu zabierz go na spacer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here