tenis

Aktywność związana z uprawianiem sportu nie zawsze musi się nam kojarzyć z profesjonalistami. Jazda na nartach, koszykówka, piłka nożna, czy gra w tenisa nie należy tylko do domeny zawodowców, a wręcz przeciwnie, bardzo dużo osób chętnie angażuje się w tego typu aktywności uważając je za o wiele ciekawsze od biegania, czy siłowni, szczególnie kiedy można grać grupowo i doskonalić swoje umiejętności.

Jednym ze sportów, które stają się coraz bardziej popularne jest tenis ziemny. Słysząc to najprawdopodobniej pierwszą myślą, która przychodzi nam do głowy jest „Wimbledon”, czyli tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlamu. Nie musi to jednak być nasze jedyne skojarzenie, ponieważ ilość osób parająca się tenisem ziemnym amatorsko zwiększa się z dnia na dzień. Sport ten jest bowiem świetną opcją rekreacyjną, ale także fajnym sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi grając na przykład w składach dwuosobowych. Aby jednak móc zając się tym tematem warto mieć na uwadze dobór odpowiedniego sprzętu, ponieważ nieważne czy jesteśmy profesjonalistami, czy osobami zajmującymi się tym sportem dla rozrywki rakieta do tenisa jest ważnym aspektem.

Jak wybrać rakietę do tenisa ziemnego?

Patrząc na to jak szeroki asortyment sprzętu sportowego oferują sklepy konieczne jest zapoznanie się z czynnikami, na które warto zwrócić uwagę przy doborze rakiety. Ważnych parametrów jest co najmniej kilkanaście, jednak na początku wystarczą trzy główne, czyli: waga rakiety tenisowej, wielkość główki oraz balans.

Waga rakiety wskazuje na poziom zaawansowania gracza, a także określa z jakim zamachem jest zaprojektowana.Im cięższa rama, tym zamach musi być dłuższy, aby rakieta osiągnęła określoną dynamikę ruchu i stabilność przy uderzeniu piłki.

Wielkość główki w rakietach do tenisa dotyczy siły i precyzji uderzenia. I znowu im większa główka rakiety tym silniejsze będzie uderzenie i analogicznie, im mniejsza tym będzie ono słabsze, jednak kontrola nad piłką, jak i precyzja uderzenia będą dużo większe.

Balans, czyli wyważenie rakiety przedstawia się następująco: cięższa rakieta – zwiększona manewrowość, lżejsza – pozwala na zwiększenie dynamiki oraz nadanie piłce więcej rotacji.

Jak widać, w samych trzech parametrach ukrytych jest bardzo wiele wskazań, które mogą być pomocne w zakupie odpowiedniej rakiety do tenisa ziemnego. Myślę, że nawet zwracając uwagę tylko na nie będziemy w stanie dobrać idealny sprzęt dla siebie, szczególnie, że dokonując zakupu w sklepie stacjonarnym z pewnością można liczyć na dobrą radę od sprzedającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here