Jak wybrać idealne buty męskie do biegania

Decyzja o zakupie butów do biegania nigdy nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili czy też chwilowego zachwytu modnym designem. Odpowiednio dobrane obuwie sportowe może uchronić przed poważną kontuzją, a także pozwoli czerpać przyjemność z aktywności fizycznej i pozytywnie wpłynie na osiągane rezultaty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań idealnej pary męskich butów do biegania.

Znajdź właściwy rozmiar

Rozmiar obuwia sportowego może nieco różnić się od tego, który nosi się na co dzień. Niektórzy uważają, że buty do biegania powinny być o rozmiar większe niż normalnie. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ należy pamiętać o przesuwaniu się stopy podczas biegania. Nie należy jednak bez zastanowienia sięgać po większą parę, ponieważ rozmiarówki poszczególnych firm mogą się od siebie różnić.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tabeli rozmiarów. Należy zmierzyć swoją stopę od pięty po najbardziej wystający punkt i następnie porównać z tabelą rozmiarów wybranej marki. W ten sposób można znaleźć idealny rozmiar butów, które nie będą uciskać stopy i powodować powstawania krwiaków na paznokciach. Obuwie sportowe nie powinno być jednak zbyt luźne, ponieważ nie zapewnia wystarczającej stabilizacji i może doprowadzić do kontuzji.

Weź pod uwagę podłoże

Podczas zakupów warto pomyśleć o rodzaju nawierzchni, po której ma zamiar się biegać. W przypadku treningów mieszanych na różnych typach podłoża dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w więcej niż jedną parę butów sportowych. Fani biegania po asfalcie i chodnikach powinni poszukać lekkiego obuwia z amortyzacją oraz miękką, elastyczną podeszwą, dzięki czemu zapewnią sobie ochronę przed wstrząsami.

Podczas treningów w lesie lub na nieutwardzonych ścieżkach w parku lepiej sprawdzą się buty z twardszych materiałów oraz z agresywnym bieżnikiem. Raczej odradza się sięganie po obuwie z dużą amortyzacją, która może zmniejszać stabilność. Warto także pamiętać, że dopasowanie butów do rodzaju podłoża chroni przed kontuzjami, problemami zdrowotnymi oraz przeciążeniem.

Postaw na wysoką jakość materiałów

Największą przeszkodą w poprawianiu swoich wyników oraz zachowaniu ciągłości treningów mogą być odparzenia oraz odciski, które często są związane z niską jakością materiałów wykorzystanych do produkcji obuwia sportowego. W internetowym sklepie dla biegaczy Run Shop można znaleźć tylko buty z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają poczucie komfortu oraz dbają o zdrowie stóp.

Dobre buty do biegania powinny być wykonane z oddychających materiałów, które ponadto dobrze radzą sobie z wilgocią i są wodoodporne. Takie modele mogą zapobiec wystąpieniu m.in. grzybicy. Warto także zwrócić uwagę na solidność podeszwy oraz sznurowadeł. Doświadczeni biegacze zawsze stawiają na wysokiej jakości obuwie sportowe, którego zwyczajnie nie czuć na nodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here