Grupa wsparcia a odchudzanie

Czym są rodzynki?

Skurczone żółte, brązowe lub purpurowe kąski znane jako rodzynki to w rzeczywistości winogrona, które zostały wysuszone na słońcu.

Wartości odżywcze w rodzynkach

Błonnik

Pół szklanki rodzynek dostarcza 3,3 g błonnika, to około 10 do 24 procent codziennego zapotrzebowania, w zależności od wieku i płci.
Błonnik wspomaga trawienie zmiękczając, zwiększając wagę i wielkość stolca. Bardziej wypełnione stolce są łatwiejsze do przejścia i mogą pomóc w zapobieganiu zaparciom.
Błonnik odgrywa również rolę w poziomie cholesterolu. Wiadomo, że błonnik pokarmowy obniża poziom „złego” cholesterolu.

Żelazo

Rodzynki są dobrym źródłem żelaza. Pół szklanki rodzynek zawiera 1,3 miligrama żelaza. To około 7 procent zalecanej dziennej dawki dla większości dorosłych kobiet i 16 procent dla dorosłych mężczyzn.
Żelazo jest ważne dla tworzenia czerwonych krwinek i pomaga im przenosić tlen do komórek ciała.

Wapń i bor

Rodzynki mają około 45 miligramów wapnia na 1/2 szklanki. Przekłada się to na około 4 procent codziennych potrzeb. Wapń jest niezbędny dla zdrowych i mocnych kości i zębów.
Jeśli jesteś kobietą po menopauzie, rodzynki są dla ciebie odpowiednią przekąską, ponieważ wapno pomaga zapobiegać rozwojowi osteoporozy, zaburzenia charakteryzującego się utratą masy kostnej, która zwykle występuje w miarę starzenia się.
Rodzynki zawierają dużą ilość pierwiastka śladowego boru. Bor działa z witaminą D i wapniem, aby utrzymać zdrowe kości i stawy. Odgrywa również rolę w leczeniu osteoporozy.

Przeciwutleniacze

Rodzynki są wyjątkowym źródłem naturalnie występujących związków chemicznych zwanych fitoskładnikami, takich jak fenole i polifenole. Te rodzaje składników odżywczych są uważane za przeciwutleniacze.
Przeciwutleniacze pomagają usunąć wolne rodniki z krwi i mogą zapobiec uszkodzeniu komórek i DNA.

Związki przeciwdrobnoustrojowe

W badaniu z 2009 r. stwierdzono, że rodzynki zawierają substancje fitochemiczne, które mogą pomagać utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Fitochemikalia obecne w rodzynkach, w tym kwas oleanolowy, kwas linolowy i kwas linolenowy, zwalczają bakterie w jamie ustnej, które prowadzą do ubytków.
Innymi słowy, jedzenie rodzynek zamiast słodkich przekąsek może w rzeczywistości utrzymać zdrowy uśmiech.

Rodzynki a odchudzanie

Otyłość jest niezdrowym stanem naszego ciała. Mając to na uwadze, oto główne powody, dla których rodzynki są skuteczne w utracie wagi.
Rodzynki są bogate w naturalne cukrowe związki zwane glukozą i fruktozą. Są one spalane w energię, która jest bardzo ważna aby stracić nadwagę. Zawierają również obfite witaminy, które pomagają przenosić energię do mięśni.

Zaobserwowano, że otyłość jest spowodowana przez niską przemianę materii i słabe zdolności trawienia. Tłuszcz nie jest spalany w energię, łatwo się gromadzi w ciele i układa w warstwy. Rodzynki mogą pomóc, ponieważ są bogate w błonnik, co przyspiesza cały proces trawienia.
Rodzynki są również bardzo skutecznymi przekąskami hamującymi głód. Dzięki czemu czujesz się pełniejszy przez dłuższy czas.

Poprawiają stan kości

Otyłość zapewnia również bardzo słabą strukturę kości. Otyli ludzie domyślnie mają słabsze kości. Głównym powodem tego jest fakt, że ciało dźwiga więcej kilogramów niż może. Z biegiem czasu kości będą się szybciej kruszyć, jeśli obciążenie nie zostanie zmniejszone. Rodzynki są bogate w wapń i dlatego są bardzo skuteczne w wzmacnianiu kości i zębów. Zawiera mikroelement, zwany borem, który wspomaga wchłanianie wapnia w naszych kościach. Jest to zatem niezbędny składnik diety, jeśli w przeszłości występowała osteoporoza w rodzinie.
Obejmuje to również zęby, ponieważ są one najsilniejszymi kośćmi w naszym ciele. Rodzynki są jak naturalne cukierki zawierające kwas oleanolowy, który zapobiega powstawaniu próchnicy zębów, zapalenia dziąseł itp.

Utrzymują kwasowość ciała

W rodzynkach jest potas i magnez, które są niezbędne do zmniejszenia kwasowości i usunięcia toksyn z organizmu. Rodzynki mogą zapobiegać artretyzmowi, kamieniom nerkowym, a nawet chorobom serca.

Rodzynki są smaczne i pożywne oznacza to, że ​​powinny być zdecydowanie zawarte w twoim planie diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here