praca

Kiedy jesteś studentem, w pewnym momencie postanawiasz, że chcesz sobie dorobić. Zwykle poszukujesz pracy takiej, która nie będzie kolidowała z Twoimi zajęciami. Spośród wielu ofert możesz spotkać się z ofertami skierowanymi także lub przede wszystkim do studentów. Są to zazwyczaj zajęcia nie wymagające doświadczenia. Pracodawcy oferują elastyczne godziny pracy. Grafik dostosowany do Twoich zajęć na uczelni. Z takiego typu ofertami możesz spotkać się praktycznie w każdym mieście, którym jest uczelnia, także w Szczecinie.

Przeglądając oferty pracy w Szczecinie wybierasz to co Ciebie interesuje najbardziej. Zwracasz uwagę na to w jakich godzinach musisz stawić się w pracy, czego przyszły pracodawca będzie od Ciebie wymagać. Pracujesz i zdobywasz pierwsze doświadczenie. Sprawdzasz czy możesz połączyć pracę z nauką.

W końcu dostałeś swoją pierwszą pracę. Studiujesz i pracujesz. Jesteś zadowolony. Świetnie idzie Ci nauka, ale też praca Szczecin. Z czasem w trakcie studiów zajęć jest co raz mniej więc możesz zwiększyć ilość godzin na pracę. Możesz też chcieć zmienić pracę na taką, która daje Ci więcej satysfakcji. Być może Twoja wiedza zdobyta na studiach pozwala Ci na podjęcie bardziej ambitnego zajęcia. A może po prostu chcesz zmienić prace na lepszą. Przyczyną mogą tu być finanse, czas pracy lub odległość i środki transportu aby się do niej dostać. Wtedy zaczynasz się zastanawiać jak znaleźć dobrą pracę w Szczecinie.

Gdy jesteś już trochę na studiach poznajesz nowych znajomych. Zdobywasz nowe kontakty w obecnej pracy. Dobrym sposobem jest więc pytanie wśród znajomych. Wielu pracodawców stosuje obecnie bonusy za polecenia. Może masz wsród znajomych kogoś kto pracuje w firmie lub branży, która jest Ci bliska. Pytanie nic nie kosztuje, a rezultaty mogą być bardzo korzystne dla Ciebie.

Jeśli czas Ci na to pozwala i możesz podjąć zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin dobrym sposobem jest korzystanie ze specjalistycznych portali branżowych. Możesz oczywiście korzystać także z tych lokalnych wpisując praca Szczecin. Ale tu znowu pojawią się prawdopodobnie oferty, które interesowały by Ciebie jeszcze na początku studiów. Jednak kiedy mierzysz wyżej, warto przeglądać ogłoszenia, na których pracodawcy płacą większe pieniądze za umieszczanie takich ogłoszeń na portalu. Przede wszystkim dlatego, że to świadczy o firmie. Niektórzy uważają nawet, że o jej prestiżu. Chociaż z tym raczej nie należy przesadzać. W każdym razie masz wtedy większą pewność, że nie jest to wtedy firma krzak, a zazwyczaj poważne przedsiębiorstwo. Oczywiście nie daje Ci to żadnych gwarancji, że taka firma jest super i złapałeś boga za nogi. Dlatego przed wysłaniem CV do takiej firmy warto poszukać informacji na jej temat. Chociażby w Internecie. Popytać wśród znajomych. Może ktoś ma lub miał do czynienia z ta firmą.

W poszukiwaniu lepszej pracy pomogą Ci z pewnością media społecznościowe. Firmy dość często wykorzystują to medium do kontaktu z potencjalnymi pracownikami. Nie dość, że możesz znaleźć tam oferty pracy, to także wstępnie zweryfikujesz z jakim pracodawcą masz do czynienia. Chociażby śledząc jego profil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here