Deska SUP

Pływanie na desce kojarzy się z popularnym surfingiem czy windsurfingiem. Dobrze jednak wiedzieć, że istnieją też inne rodzaje desek wodnych i sposobów pływania. Ciekawą propozycją jest deska SUP, która zapewnia doskonałą zabawę i relaks zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.

Deska SUP– czym jest?

SUP (Stan Up Paddleboard) jest to specjalna deska do pływania w pozycji stojącej. Charakteryzuje się ona dosyć specyficznym kształtem oraz właściwościami. Jest świetnym wyborem dla osób, którym zależy na spokojnych wyprawach wodnych, na których można odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Nadaje się też dla osób żądnych przygód, które nie chcą ograniczać się jedynie do pływania na jeziorach, ale chcą też pokonywać fale morskie. SUP to deska odznaczającą się dużą stabilnością, co ciekawe można na niej ćwiczyć nawet jogę. Chcąc zacząć pływać na paddleboard, trzeba mieć wiosło jednopiórowe, leash (smycz przyczepioną do kostki czy pod kolano) i statecznik. Deska SUP zaczyna być coraz bardziej popularna w naszym kraju. Wiele różnych propozycji znaleźć można na stronie http://easy-surfshop.pl/do/cat/deski-sup/Deski-SUP. Bez problemu znajdziemy deski dopasowane do indywidualnych potrzeb i wagi użytkownika.

SUP, czyli świetny sposób na spędzanie wolnego czasu

Aktywność na desce SUP jest świetną propozycją dla wszystkich osób, które chcą zaznać odrobiny relaksu. Co ważne, pływanie na niej nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania czy umiejętności. Pływać może każdy, niezależnie od wieku, płci i doświadczenia. Nie trzeba mieć też doskonałej sprawności fizycznej. Wystarczy jedynie chęć rozpoczęcia przygody z deską SUP i brak lęku przed wodą. Na desce pływają seniorzy, osoby nieprowadzące na co dzień aktywnego tryby życia, jak i dzieci. Najmłodsi mogą oczywiście korzystać z deski jedynie pod opieką osoby dorosłej. SUP może być świetną zabawą dla całej rodziny, wystarczy jedynie nauczyć się utrzymywać równowagę na wodzie i obsługiwać się wiosłem.

sup

Jak wygląda pływanie na desce SUP?

Z takiej deski korzysta się niezwykle łatwo, a opanowania nowych umiejętności nie zajmuje dużo czasu. Istotne jest przede wszystkim to, aby nauczyć się utrzymywać równowagę na desce i umiejętnie posługiwać się wiosłem. Naukę powinno się rozpocząć z pozycji klęczącej na środki deski, po czym można powoli wstawać na nogi. Chcąc zachować równowagę, ważne jest to, aby dobrze rozstawić stopy na powierzchni deski. Muszą być one ustawione równolegle na jej środki i rozstawione na szerokości ramion. Zbyt bliskie trzymanie stóp może doprowadzić do upadku. Kolana muszą być natomiast delikatnie ugięte, dzięki czemu będą amortyzowały falowanie wody pod deską SUP. Plecy muszą być wyprostowane, wzrok skierowany przed siebie. Wiosło powinno się trzymać zawsze oburącz przed sobą. Dłonie muszą być rozstawione szeroko, gdyż za krótki chwyt ogranicza siłę odpychania się od wody. Łopata powinna być natomiast w pełni zanurzona w wodzie. Ramiona podczas wiosłowania powinny być wyprostowane.

Dlaczego deski SUP cieszą się takim zainteresowaniem?

Deska SUP pozwana na pokonywanie jezior, rzek, zalewów czy nawet morza. Aby na niej pływać, nie trzeba czekać na wiatr. Co za tym idzie, aby korzystać z deski, nie trzeba czekać na dogodne warunki pogodowe. Można pływać również w trakcie bezwietrznego dnia, jak i na wzburzonym morzu. To świetna propozycja na spędzanie wolnego czasu, relaks i odpoczynek na łonie natury. Ponadto, można zachęcić do takiej aktywności całą swoją rodzinę. Na desce można pływać wraz z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here