Masażery do mięśni – komu się przydadzą?

0
1929

Masażery do mięśni to gadżety, które kupuje coraz więcej osób. Traktujemy je jako produkt leczniczy albo element domowego SPA. Komu tak naprawdę przyda się taki sprzęt i czy rzeczywiście warto na niego stawiać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Pozbądź się uczucia ciężkich nóg

Masażery do mięśni polecane są przede wszystkim osobom, które borykają się uczuciem ciężkości nóg oraz kłopotliwymi opuchliznami. To problemy, które dotykają dzisiaj wiele kobiet i mężczyzn. Narzekają na nie przede wszystkim osoby, zmagające się z nadwagą lub wręcz otyłością. Często dolegliwości te dotykają również palaczy oraz osoby, prowadzące siedzący tryb życia. Niejednokrotnie uczucie ciężkich nóg łączy się też z kobietami, przyjmującymi doustną antykoncepcję hormonalną. Z tym problemem można sobie jednak poradzić. Pomocne będą nie tylko różnego rodzaju środki farmakologiczne, ale również masażery do mięśni. One pobudzą odpowiednie partie mięśni i w ten sposób zredukują uczucie ciężkości i zmęczenia.

Dla zapracowanych i zestresowanych

Masażery do mięśni to również świetne rozwiązanie dla osób, borykających się z długotrwałym stresem i zmęczeniem. Im polecane są przede wszystkim modele, masujące plecy i kark. Najczęściej takie masażery do mięśni występują w formie specjalnych mat, obręczy na kark albo piłek. Masażery zapewniają nie tylko odprężający masaż wibracyjny całego ciała, ale niejednokrotnie też posiadają funkcję grzania. Intensywność masowania możesz też dostosować do swoich potrzeb i upodobań. Właściwości masażerów docenią zatem nie tylko zestresowani, ale również osoby, cierpiące na chroniczne bóle kręgosłupa oraz karku, spowodowane określonymi skrzywieniami lub urazami.

Domowe SPA na wyciągnięcie ręki

Masażery do mięśni mogą też pomóc zredukować tkankę tłuszczową. Wiele kobiet stawia na ten sprzęt, ponieważ skutecznie walczy on z cellulitem. Oczywiście stosowanie masażerów powinno być połączone z odpowiednimi ćwiczeniami oraz zbilansowaną dietą. Masażery do mięśni mogą uzupełniać podejmowane działania, ale na pewno ich nie zastąpią. Jeżeli zatem kupiłeś masażer i jesteś rozczarowany, ponieważ w Twojej ocenie sprzęt nie działa, zastanów się, czy sam podejmujesz inne kroki do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Masażery do mięśni – jak to działa?

Wszystkie masażery działają na tej samej zasadzie. Dzięki różnym częściom masującym, pobudzają krążenie poszczególnych partii ciała. Na rynku dostępne są jednak różne rodzaje masażerów – zarówno te ręczne, jak i elektryczne. Znajdziemy między innymi specjalne masażery do stóp, nóg, pleców, karku, z użyciem wody lub bez niej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here