Aloesowa pielęgnacja dla każdego na lato i lata

Aloes to niezwykła roślina, która od dawna jest znana w naszej kulturze i była od wieków stosowana w kosmetykach. Kochała go Kleopatra i wykorzystywała go w kremach i pudrach na twarz. Obecnie roślina ta cieszy się równie wielkim zainteresowaniem twórców kosmetyków. Trudno się dziwić – ma szereg właściwości, wynikających z jego bogatego składu, które sprawiają, że dzięki niemu skóra wygląda po prostu pięknie.

Jednym z jego najważniejszych i najpowszechniej wykorzystywanych zastosowań jest intensywna ochrona przed słońcem oraz regeneracja poparzeń spowodowanych zbyt długim eksponowaniem skóry na promienie słoneczne. W jaki sposób aloes działa i które kosmetyki warto wybrać, żeby bezpiecznie spędzać czas na zewnątrz, gdy słońce zaczyna mocno operować?

Aloes – wspaniały dar Czarnego Lądu

Aloes potrafi przybierać rozmaite kształty. Rozpoznanych jest ponad 500 gatunków tej rośliny, które mogą przybierać formy sporych drzew, niewielkich krzewów lub bylin. Naturalnym miejscem występowania aloesu jest Afryka i nieodległy Madagaskar oraz Półwysep Arabski.

Jego niezmiernie bogaty skład sprawia, że jest to roślina o wielu zastosowaniach. Dziś skupimy się wyłącznie na substancjach, które mają wpływ na kondycję i regenerację skóry, zwłaszcza tej wystawionej na działanie słońca.

Kiedy warto stosować aloes?

Przede wszystkim aloes ma działanie mocno odżywcze, nawilżające i oczyszczające skórę. Oprócz tego bywa często stosowany jako produkt aplikowany na oparzenia (również słoneczne) oraz blizny. Może również wspomagać leczenie poważnych stanów chorobowych skóry, jak łuszczyca czy trądzik.

W jakiej formie można aplikować aloes na skórę?

Jeśli nie mamy dostępnego świeżego aloesu, wówczas warto sięgnąć po naturalne kosmetyki, dostępne w naprawdę sporym wyborze na rynku, między innymi w sklepie NajlepszyAloes.pl. Można znaleźć balsamy i mleczka, kremy oraz pomadki ochronne, a nawet szampony do włosów. W jaki sposób wpływają one na kondycję naszej skóry?

Najlepszy krem nawilżający

Kosmetyki z aloesem są uznawane za jedne z najmocniej nawilżających. Warto pamiętać, że wchłania się on zdecydowanie szybciej niż woda, utrzymując też odpowiedni poziom nawilżenia przez długi czas.

Trzeba ponadto dodać, że kremy na bazie aloesu mogą stosować osoby z cerą wrażliwą, ze skłonnością do podrażnień, jak i posiadacze cery tłustej. Aloes nie pozostawia bowiem oleistej powłoki na skórze, świetnie nawilża i może być z powodzeniem stosowany pod makijaż, bez obawy o efekt świecenia się skóry. Cera nawilżona i odpowiednio odżywiona będzie dzięki temu bardziej odporna na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Odżywienie do głębi

Aloes zawiera ponad 75 aktywnych składników, z których znaczna część wpływa na kondycję skóry. Warto w tym miejscu wymienić choćby witaminy, szczególnie A, C i E, minerały, aminokwasy i wiele innych.

Skóra piękna i wiecznie młoda

Promienie słoneczne podrażniają skórę, wpływają na jej szybkie przesuszanie, a także przyspieszają jej starzenie. Aloes potrafi dodatkowo pomóc również w przypadku tego ostatniego problemu. Zawarte w jego składzie witaminy A i C sprawiają, że skóra odzyskuje dawną elastyczność, staje się bardziej napięta i odpowiednio nawilżona.

Oprócz nich w aloesie występują liczne antyoksydanty, które skutecznie pomagają wychwytywać wolne rodniki – jedną z przyczyn starzenia się skóry.

Leczą podrażnienia

Okres wakacyjny to czas intensywnego eksponowania skóry na promienie słoneczne. Niektórzy specjaliści od pielęgnacji twierdzą, że zawarte w aloesie naturalne substancje mogą przeciwdziałać poparzeniom, działając jak znajdujące się w kremach filtry, jednakże dużo lepiej udokumentowane jest jego działanie kojące już istniejące poparzenia. Dzięki intensywnemu nawilżaniu i odżywianiu skóry, tworzy on warstwę ochronną i równocześnie wpływa na przyspieszenie procesu regeneracji.

Oprócz tego w składzie aloesu znajduje się fitohormon giberelin, odpowiedzialny za szybki wzrost i namnażanie nowych komórek skóry, dzięki temu aplikowanie kosmetyków z aloesem powoduje szybszą regenerację i powrót do dobrej kondycji po poparzeniach słonecznych.

Aloes – wielofunkcyjna maska ochronna dla skóry

Trudno przecenić działanie aloesu w kosmetykach. Równocześnie potrafi nawilżać, odżywiać, poprawiać ogólną kondycję skóry, a nawet ją leczyć z poparzeń spowodowanych między innymi nadmiernym eksponowaniem jej na promienie słoneczne. Pamiętając o tym, że lato zbliża się do nas wielkimi krokami, warto zadbać o to, żeby w naszej kosmetyczce zawsze znajdowały się naturalne kosmetyki z aloesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here