Dieta sokowa

Dieta sokowa 3 dniowa bazuje na spożywaniu wyłącznie soków wyciśniętych ze świeżych warzyw i owoców. To coraz bardziej modny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz przeprowadzenie detoksu organizmu. Dietetycy i specjaliści w zakresie żywienia są zachwyceni jej efektami. No ale jak to właściwie działa?

Dieta sokowa 3 dniowa krok po kroku

Dieta sokowa 3 dniowa ma swoje, ściśle określone zasady. Przede wszystkim należy podkreślić, że nie składa się ona z dowolnej mieszanki owoców i warzyw. Zestaw ten powinien być odpowiednio skonstruowany z uwzględnieniem wszelkich, dostarczanych organizmowi witamin i mikroelementów. W koktajlach można wykorzystać między innymi: szpinak, koper włoski, pomidory, marchew, buraki, seler naciowy, czerwoną kapustę, cytrynę, ogórki, kiwi, jabłko, pomarańcze, ananasa, truskawki, banany, grejpfruty, wodę brzozową, młody jęczmień, a także przyprawy, takie jak imbir, mięta, trawa cytrynowa oraz pieprz Cayenne.

Zamów gotowy zestaw

Co również istotne, wiele firm oferuje gotowe zestawy soków. Możesz zatem kupić pakiet na dowolną liczbę dni – 1, 3, 5 lub 7 i w ten sposób przeprowadzić kurację. Dzięki tej ofercie nie musisz myśleć o tym, w jaki sposób skonstruować odpowiednią dawkę soków, jakich warzyw i owoców użyć i tak dalej. Firma zrobi to za Ciebie, zapewniając Ci odpowiednio dobrane i zbilansowane napoje. Oferowane przez nich koktajne tłoczone są przy tym na zimno, a zatem nie pozbawia się ich wielu, cennych składników, w tym witamin.

Ważne, aby przestrzegać reguł

Odpowiednio skomponowane napoje należy spożywać w ściśle określonej kolejności i z zachowaniem właściwych odstępów czasowych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego zestawu soków, z pewnością znajdziemy w nim dołączoną, szczegółową instrukcję. Dieta sokowa 3 dniowa jest optymalna dla osób początkujących. Nie stanowi ona bowiem dużego obciążenia. Dla bardziej wprawionych osób, możliwe jest natomiast zastosowanie diety 5 albo 7 dniowej. Taka dieta sokowa nie powinna natomiast trwać dłużej niż 7 dni.

Kiedy najlepiej zastosować kurację?

Specjaliści twierdzą, że kurację najlepiej zastosować w weekend albo podczas urlopu. Wtedy bowiem organizm otrzyma czas na odpoczynek i regenerację. W ten sposób łatwiej przetrwać czas diety. Dla osób, które do tej pory przyzwyczajone były do obfitych i ciężkich posiłków, może być ona bowiem nie lada wyzwaniem. Dodatkowo taki czas zwolnienia i odpoczynku pozwoli utrwalić efekt kuracji. Dieta sokowa 3 dniowa nie tylko wzmocni odporność organizmu, ale też poprawi koncentrację, samopoczucie, a przy okazji pozwoli pozbyć się nadmiaru wody, zgromadzonej w organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here