Brak motywacji skutecznie utrudnia odchudzanie
fot. Pixabay.com

Wiele osób chciałoby cieszyć się zdrową, smukłą sylwetką i z tego powodu podejmuje próby odchudzania. Czasami wielokrotne, nie przynoszą jednak oczekiwanych rezultatów. Dlaczego tak się dzieje? Co utrudnia nam odchudzanie tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie pozbyć zbędnych kilogramów?

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/co-utrudnia-odchudzanie/

Gdy choroba utrudnia odchudzanie

Można je podzielić na takie, na które nie mamy zupełnie wpływu i na takie, na które wpłynąć możemy. Często do tej pierwszej grupy zaliczamy różnego rodzaju choroby, które znacznie wpływają na to, jak wyglądamy i ile ważymy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do swojego życia wprowadzić konkretne zmiany. Nawet jeśli nie dają określonych rezultatów – wskazówka wagi ani drgnie – na pewno będą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wśród nich należy wymienić zdrową dietę czy aktywność fizyczną.

Czynniki utrudniające odchudzanie

Problemy z codzienną motywacją

Wiele osób podejmuje próbę zrzucenia wagi, niewiele w tej próbie wytrwa do końca. Jesteśmy tak skonstruowani, że często trudno nam podejmować jakiś wysiłek przez dłuższy okres czasu. A dieta jest niewątpliwie dużym wysiłkiem i ogromną zmianą dla nas i naszych organizmów. Gdzie więc szukać motywacji do zrzucania zbędnych kilogramów? Warto codziennie przypominać sobie, dlaczego to robimy i jaki cel chcemy osiągnąć. Skoncentrowanie na celu ułatwi nam trzymanie się diety. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę to, że odchudzamy się nie tylko po to, żeby dobrze wyglądać, ale także po to, aby być zachować dobre zdrowie jak najdłużej, skuteczność jest gwarantowana.

Źle skonstruowana dieta

Głodówka nie pomoże zrzucić zbędnych kilogramów. Wizualnie dostrzeżemy różnicę już po kilku dniach. Ulubione spodnie zaczną się dopinać, a sweter nie będzie już zbyt ciasny. Głodówka umożliwi jednak jedynie pozbycie się nadmiaru wody z organizmu, a przy tym wielu niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania minerałów i witamin.

Problemem w skutecznym odchudzaniu może być również monotonia na talerzu. Tymczasem prawidłowo skonstruowana dieta odchudzająca może być nie tylko zdrowa, ale również kolorowa, smaczna i zachęcająca do jedzenia. Wystarczy dobrze zastanowić się nad tym, co chcemy tak naprawdę jeść i jakie jest zapotrzebowanie naszego organizmu na kilokalorie. A później dobrze to zaplanować. Sukces murowany!

Głód

Jeśli nie radzicie sobie z głodem na diecie, to znak, że wasze posiłki nie są wystarczająco syte, ale i wystarczająco regularne dla waszego organizmu. Dodatkowo brakuje w jadłospisie błonnika, który m.in. skutecznie wypełni treść żołądka. Nie oznacza to oczywiście, że macie z błonnikiem przesadzić, ale warto wziąć go pod uwagę podczas planowania dietetycznego menu. I tak na przykład dobrymi źródłami błonnika w diecie są kiszonki, surowe warzywa, siemię lniane, warzywa strączkowe.

Brak aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna na diecie to podstawa zdrowego odchudzania. Nie ruszacie się? Nie liczcie na to, że kilogramy znikną same. Nie chodzi o to, że jutro macie przebiec maraton. Wystarczy zacząć od codziennych spacerów lub krótkich przebieżek. To już ogromna zmiana dla naszego organizmu, która znacznie wpłynie na proces spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym dzięki regularnej aktywności fizycznej nie tylko zrzucicie zbędne kilogramy, ale również wesprzeć organizm na wielu różnych innych frontach. Tak więc sami widzicie – nic tak nie popłaca jak bycie aktywnym fizycznie.

Zobacz też: http://www.bezformy.pl/co-jesc-aby-wspomoc-detoksykacje-organizmu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here