Dieta dr Dąbrowskiej

Zasady posty opracowane przez doktor Dąbrowską to hit wśród gwiazd i celebrytów. Coraz więcej osób przyznaje się do stosowania tej diety i co więcej pokazuje w mediach społecznościowych zachwycające efekty tej diety. Schudnięcie, które dotąd było nieosiągalne lub kończyło się szybkim powrotem do starej wagi, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko przestrzegać ściśle zasad i wytycznych dr Dąbrowskiej.

Oczyszczająca dieta dr Dąbrowskiej – na czym polega

Głównym założeniem tej diety jest zmuszenie organizmu do korzystania z własnych zasobów zgromadzonych w postaci tkanki tłuszczowej. Jedyną słuszną drogą według dr Dąbrowskiej do osiągnięcia tego celu, jest wprowadzenie całkowitego lub częściowego postu. Dlatego podstawą jadłospisu w początkowym etapie diety są owoce i warzywa (te pozbawione skrobi). W późniejszym czasie dopuszczalne jest wprowadzenie roślin strączkowych i nasion. Ilość kalorii w menu jest bardzo niska, wynosi od 400 do 600 kcal.

Takie podejście do zmiany odżywiana, powoduje nie tylko utratę wagi, ale przede wszystkim oczyszcza organizm z zalegających toksyn. Oczyszczanie organizmu jest dobrym wstępem do okresu wiosennego czy letniego. Pozbycie się toksyn wyzwala nową energię w człowieku. Dieta dr Dąbrowskiej to pozytywne doznania dla ciała i umysłu. Oczyszczony z toksyn organizm ma lepsze zdolności samoleczenia, regeneracji i zahamowania procesu starzenia.

Przykładowe menu w diecie dr Dąbrowskiej

Każdego dnia należy przyszykować 3 główne posiłki i maksymalnie 2 małe przekąski. Na śniadanie można zjeść: surówkę z białej surówki z jabłkiem, surówkę z pomidorów z cebulą i ogórkiem kiszonym lub sałatkę z gotowanego buraka. Daniem obiadowym może być: sałatka z selera, jabłka, kapusty pekińskiej z dodatkiem suszonych śliwek, zupa z zielonego groszku, gołąbki z nadzieniem jarzynowym. Kolację można przygotować z: barszcz z kiszonych buraków z dodatkiem czosnku, sałatka z cukinii, białej kapusty i papryki lub zupę szpinakową

Dieta dr Dąbrowskiej – zalety

Utrata wagi jest na pewno najlepszą zaletą tej diety. Dieta trwa 14 dni i w tym czasie, stosując się do zasad diety można stracić aż 5 kilogramów. To dość zdrowe tempo chudnięcia, które gwarantuje pozyskanie nowej energii. Oczyszczenie organizmu z toksyn to dobre samopoczucie i wiele pozytywnych aspektów prozdrowotnych. Dr Dąbrowska to lekarz medycyny, która zyskała sławę opracowaną przez siebie dietą, która podbiła serca gwiazd. Dieta ta jest stworzona przez lekarza z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu pacjentów zmagających się z nadprogramowymi kilogramami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here