Czy medyczna marihuana może pomóc w leczeniu chorób

Niezależne grupy ekspertów jasno wykazały, że biologicznie aktywne kannabinoidy z konopi posiadają właściwości terapeutyczne. Nie chodzi tu tylko o THC, ale również CBD i CBG. Wszystkie aktywne składniki konopi. Połączenie tradycyjnego leczenia farmakologicznego z terapią medyczną marihuaną może przyczynić się do poprawy jakości życia i zmniejszenia wielu innych dolegliwości.

Kannabinoidy – definicja

Kannabinoidy to składniki, które mają wyraźny wpływ na wewnętrzne układy endokannabinoidowe. Jest to cecha charakterystyczna dla wszystkich kręgowców, nie tylko człowieka. Dzięki nim równowaga organizmu jest zachowana, a jego najważniejsze funkcje są wykonywane na optymalnym poziomie. Gdy mamy chorobę, normalnym zjawiskiem jest zaburzenie homeostazy organizmu. Może to prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania wielu jego układów. Kannabinoidy regulują aktywność ludzkich komórek i ułatwiają przywrócenie tej równowagi. Ta funkcja, która została potwierdzona przez niezależne badania, jest tym, co czyni marihuanę bardziej atrakcyjnym lekiem. Dowiedz się więcej na http://farmanasion.pl/

Zwalczanie bólu za pomocą medycznej marihuany

Medyczna marihuana została wypromowana ze względu na swoją udowodnioną zdolność do łagodzenia bólu. Zalecana jest pacjentom, którzy niedawno przeszli operację lub chorobę dysku. Może być również stosowana w przypadku przewlekłego bólu spowodowanego chorobą nowotworową i zespołem odstawienia. Warto zwrócić większą uwagę na powiązania marihuany z leczeniem raka. Można ją stosować zarówno podczas chemioterapii, jak i radioterapii w celu wzmocnienia organizmu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które walczą z tak poważną chorobą.

Kannabinoidy w psychiatrii

Mimo że wiemy więcej o ludzkim ciele, lekarze nadal uważają, że jest ono tajemnicą. Najlepszym tego przykładem jest opieka psychiatryczna. To wciąż wymagająca dziedzina dla medycyny, zwłaszcza że nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Kannabinoidy mogą być jednak stosowane w zaawansowanych schorzeniach, takich jak ADHD czy PTSD. Choć same nie rozwiążą skomplikowanych problemów, to dzięki ich stosowaniu możliwe jest podniesienie jakości życia pacjentów.

Jako leczenie lęku, ataków paniki, bezsenności, zaburzeń snu, depresji i innych schorzeń, zalecana jest medyczna marihuana. Mogą ją stosować również pacjenci z fobiami społecznymi, anoreksją, bulimią, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi. Może ona poprawić samopoczucie i pomóc pacjentom poradzić sobie z lękiem przed powrotem wyżej wymienionych zaburzeń.

Neurologia: Medyczna marihuana

Nauki neurologiczne również wspierają potencjał kannabinoidów. Badania nad stwardnieniem rozsianym są często głównym przedmiotem zainteresowania, ale medyczna marihuana jest również ważna w leczeniu boreliozy, migreny i epilepsji. Stosuje się ją również w leczeniu pacjentów po udarze mózgu i pacjentów z chorobą Parkinsona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here