Buty piłkarskie

Każdy, nawet początkujący piłkarz wie, że aby grać w piłkę nożną należy dysponować odpowiednim sprzętem piłkarskim. O ile amatorzy mogą zacząć od zwykłych sportowych ubrań i podstawowego sportowego obuwia, o tyle wraz z rozwojem piłkarskich umiejętności i pasji, przychodzi czas na zakup profesjonalnego sprzętu piłkarskiego. W tym celu warto udać się do renomowanego sklepu piłkarskiego, w którym piłkarz kupi wszystko co niezbędne do gry, czyli: piłkę nożną, buty piłkarskie, zestaw strojów, torbę sportową, getry i inne niezbędne akcesoria. 

Wybór odpowiednich butów piłkarskich to jednak nie taka prosta sprawa. Istnieje wiele rodzajów butów do grania w piłkę, a każdy z nich przeznaczony jest do gry na nieco innym podłożu. Dowiedz się jakie obuwie warto wybrać, aby odnosić murowane sukcesy w grze w każdych warunkach. Niezależnie od tego czy częściej grasz na hali czy na trawiastym boisku, doradzimy Tobie jakie buty pilkarskie wybrać. Czytaj dalej! 

Buty piłkarskie – rodzaje i przeznaczenie

Kupując profesjonalne buty piłkarskie w piłkarskim sklepie, najczęściej zetkniemy się z wieloma skrótami, które określają rodzaj i przeznaczenie każdego typu obuwia. Na szczęście oferta sportowych marek jest bardzo szeroka i żaden piłkarz (profesjonalista lub amator) nie będzie miał kłopotów z dokonaniem właściwego zakupu. Dlaczego dostępnych jest aż tyle różnych wariantów butów piłkarskich? Ponieważ każdą powierzchnia ma inną przyczepność, przez co inne są siły działające na but w określonych warunkach i w różny sposób należy do nich podejść. 

Skrót FG oznacza buty piłkarskie lanki przeznaczone do gry na nawierzchni naturalnej – trawiastej. Sprawdzają się one dobrze podczas gry na średnio ubitych i średnio grząskich boiskach. Następnie mamy buty piłkarskie oznaczone skrótem HG, który oznacza lanki przeznaczone również do naturalnej, trawiastej nawierzchni, jednak takiej, która jest mocno ubita. Kolejne są SG, czyli buty z miksem wkrętów. Przeznaczone są do bardzo grząskich naturalnych nawierzchni trawiastych. 

Skróty TF/TT oznaczają z kolei turfy, czyli buty piłkarskie o małych korkach umieszczonych blisko siebie, które przeznaczone są do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych oraz orlikach. To jeden z najczęstszych wyborów wśród początkujących piłkarzy. Są jeszcze buty piłkarskie oznaczone skrótem AG, czyli takie, które dobrze sprawdzą się na zmrożonym podłożu oraz IC/IN/ID czyli halówki przeznaczone do gry wewnątrz na parkietach, nawierzchniach kauczukowych i gumowych.

Buty piłkarskie zawsze powinny spełniać wszystkie oczekiwania profesjonalnego lub amatorskiego gracza w piłkę nożną. Wszak w tym sporcie podstawą jest odpowiednie obuwie, które zapewni przyczepność do podłoża i pozwoli precyzyjnie oddawać strzały na bramkę.  Jeżeli szukasz miejsca, w którym kupisz buty piłkarskie od znanych marek w dobrej cenie, koniecznie sprawdź profesjonalny sklep piłkarski: https://futbolsport.pl/buty. Znajdziesz tam buty do piłki nożnej dla dzieci i dorosłych, dla profesjonalistów, pół profesjonalistów i początkujących. Wybieraj spośród setek modeli od najpopularniejszych producentów: Nike, adidas, Joma, Puma, Mizuno. 

Wybierając obuwie piłkarskie w sklepie Futbolsport masz gwarancję otrzymania oryginalnego towaru. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zespołu profesjonalistów i miłośników piłki nożnej, którzy pracują w Futbolsport, robienie zakupów w tym sklepie to prawdziwa przyjemność. Obsługa klienta zawsze chętnie doradzi w sprawie wyboru konkretnego modelu butów piłkarskich i pomoże dobrać odpowiedni rozmiar. 

Sprawdź już dzisiaj najnowsze kolekcje butów piłkarskich, w których topowi zawodnicy świata odnoszą fenomenalne sukcesy na boisku. Spraw sobie buty do grania w piłkę nożną, w których będziesz grać jak największe gwiazdy futbolu – Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here