Zegarek sportowy
źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: Friends Stock

Szukasz modnego i użytecznego gadżetu? Być może optymalnym rozwiązaniem będzie sportowy zegarek. W końcu przyda się on zarówno podczas codziennego funkcjonowania, jak i treningów czy biegania. Co więcej, dobrze dobrany będzie też ciekawym elementem każdej casualowej stylizacji, nadając jej bardziej kompletnego charakteru. A jak wybrać idealny dla siebie czasomierz? Podpowiadamy!

Zegarki sportowe – jakie są ich rodzaje?

Bez wątpienia zegarek sportowy to bardzo atrakcyjny dodatek dla każdego. W tym miejscu trzeba jednak podkreślić, że pod pojęciem tym może kryć się kilka typów urządzeń, które różnić się będą nie tylko wyglądem, ale też możliwościami użytkowymi. Podzielić je można w następujący sposób:

  • Zegarki o sportowym charakterze – to klasyczne czasomierze, których design przystosowany jest do codziennych potrzeb. Z reguły mogą one posiadać pojedyncze typowo treningowe użyteczności – np. stoper czy wysoką klasę odporności, pozwalającą na swobodne pływanie.
  • Zegarki sportowe – do grupy tej zaliczyć można modele kwarcowe lub hybrydowe, które posiadają więcej typowo sportowych funkcjonalności. Z reguły też ich konstrukcja jest nieco inna – mają one solidniejsze paski i duże koperty.
  • Smartwatche treningowe – czyli wyspecjalizowane inteligentne zegarki z mnóstwem funkcji pomiarowych i sportowych, planami aktywności, rozbudowaną pamięcią i możliwością łączności ze smartfonem i komputerem. Do tej kategorii zaliczyć można też smartbandy – czyli prostsze i tańsze rozwiązanie działające jednak na podobnej zasadzie.

Jak wybrać zegarek sportowy dla siebie?

Różnorodność zegarków sportowych wpływa oczywiście na ich przeznaczenie i sposób użytkowania. Cechy te powinny być z kolei kluczowe dla nas – użytkowników. W końcu przypadkowo wybrany model bardzo często może okazać się po prostu niesatysfakcjonujący. Dlatego też przed zakupem warto choć ogólnie określić, jaką rolę będzie on odgrywał. Odnosząc się do rodzajów zegarków z poprzedniego akapitu, dość łatwo możemy też określić grupy docelowe:

  • Zegarki o sportowym charakterze – przeznaczone są dla osób szukających normalnego czasomierza, który będzie pasował do półoficjalnych ubiorów i na którego nie trzeba będzie specjalnie „uważać” w codziennym funkcjonowaniu. Opcje tego typu będą idealne choćby dla zwolenników udania się z pracy na basen czy do klubu fitness – by się odprężyć i poruszać, bez wyczynowego zacięcia. Charakter taki posiada wiele zegarków męskich i damskich Alpina, Seiko czy Casio.
  • Zegarki sportowe – to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób aktywnie trenujących, szukających niezbyt drogiego czasomierza, który sprawdzi się też na co dzień. Większa liczba funkcji takich modeli powinna być wystarczająca dla miłośników amatorskiego biegania, jazdy na rowerze czy wizyt na siłowni. Klasycznym przykładem takiego zegarka są modele z serii Casio G-Shock.
  • Smartwatche treningowe – to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób bardzo poważnie podchodzących do ćwiczeń. Ich rozbudowane możliwości pozwalają na wszechstronne monitorowanie aktywności i parametrów funkcjonowania organizmu. Pozwala to nie tylko na dokładne kontrolowanie treningu, ale też analizę postępów i dzielenie się wynikami. Popularnymi producentami smartwatchy sportowych są marki Garmin, Suunto czy Polar.

Jakie zegarki sportowe warto kupić?

Co jasne, powyższe zestawienie tylko ogólnie określa, dla kogo przeznaczone są poszczególne rodzaje sportowych czasomierzy. Dlatego też nie należy go traktować dosłownie – a jedynie jako podpowiedź, w którą stronę pójść. Ostatecznie poszczególni producenci oferują modele o zróżnicowanych możliwościach i designie. Szukając idealnej opcji dla siebie, dobrym podejściem jest odwiedzenie stron specjalistycznych sklepów z zegarkami, takich jak fabrykazegarkow.pl. Z reguły oferują one niezwykle duży wybór produktów różnych wytwórców i umożliwiają wygodne porównanie ich sprzed ekranu komputera. W tym miejscu warto też podkreślić, że kupując zegarek do biegania na fabrykazegarków.pl można mieć pewność, że będzie on oryginalny i objęty pełną gwarancją ze strony producenta. A to wbrew pozorom ma spore znaczenie, szczególnie w przypadku droższych i bardziej zaawansowanych czasomierzy.

Jak wybrać najlepszy zegarek sportowy? Najlepiej po prostu zastanowić się, jakich funkcji i możliwości naprawdę potrzebujemy. Idąc ich tropem, z pewnością dojdziemy w odpowiednie miejsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here