Wędkarska siatka do przetrzymywania ryb

Siatka na ryby to element niezbędny podczas połowów ryb, stanowiący podstawowe wyposażenie każdego wędkarza. W zależności od wariantu, może spełniać różne funkcje. Inne siatki stosowane są do łowienia, inne natomiast do przetrzymywania złowionych ryb.

Siatka na ryby – jak się nazywa?

Siatka na ryby inaczej określana jest kasarkiem, kasarem, kaszorkiem oraz podbierakiem. To różne określenia, którymi określa się produkt złożony z rozporka rozłożonego na obręczy, umożliwiający manewrowanie za pomocą trzonka. W hydrologii siatka na ryby (zwana siatką hydrobiologiczną) pozwala na zbadanie jakości wody w zbiorniku. Produkty te mają ustandaryzowane wymiary.

Ile kosztuje siatka na ryby?

Siatka na ryby to produkt stosunkowo tani. Najtańsze modele można znaleźć w popularnych serwisach aukcyjnych już za kilkanaście złotych. Cena jest uzależniona od jakości i wymiarów. Mała siatka na ryby będzie tańsza, jednak mało praktyczna podczas podtrzymywania ryb. Siatka na żywe ryby powinna zależeć od okazów, które chce się łapać. Większe modele sprawdzą się podczas połowów ryb drapieżnych.

Jak zrobić samemu siatkę na ryby?

Aby samodzielnie wykonać siatkę na ryby, należy posiadać drewnianą obręcz. Następnie trzeba wbić w nią małe gwoździe w odpowiednim rozstawie. Później można przejść do procesu plecenia, supełki powinny być zawiązywane naprzemiennie raz w rzędzie gwoździ parzystych, raz nieparzystych. Całość należy zszyć w kształt walca oraz kółka stelażu przepleść w danych odstępach. Na koniec warto dodać obciążenie, aby siatka nie wypływała. Samo plecenie żyłki jest procesem długotrwałym i nieco mozolnym.

Jaką siatkę na ryby wybrać?

Zarówno siatki na ryby do rzucania, jak i siatki do przetrzymywania nie mogą ranić ryb. Z tej przyczyny powinny zostać wykonane z miękkiego tworzywa. Wędkarze przyjmują zasadę, że im dłuższa siatka, tym lepiej. Optymalną rekomendowaną długością jest siatka na ryby 4m mikado. Siatka na ryby do przechowywania musi mieć szerszy otwór, przez który można wrzucać je do środka. Taki produkt powinien mieć uchwyt, aby móc ją zawiesić lub przymocować do brzegu. Podczas połowu na morzu, lepiej sprawdzi się model z dużą wypornością posiadający dodatkową piankę pływającą. Siatka na ryby dla dzieci jest mała i ma prostą budowę. Służy jako element zabawy, ale również za jej pomocą można uczyć dziecko techniki łowienia.

Siatka do przytrzymywania ryb stanowi podstawowe wyposażenie każdego wędkarza. Na rynku znajduje się wiele wariantów, w zależności od techniki i obszaru przeprowadzania połowów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here