Trening EMS – skuteczna metoda na upragnioną sylwetkę

Zastanawiasz się, jaka metoda na wyrzeźbienie idealnej sylwetki jest najskuteczniejsza? Czy słyszałeś już o najnowocześniejszym sposobie, dzięki któremu uzyskasz wymarzone efekty bez godzin spędzonych na siłowni? Trening EMS to bez wątpienia coraz bardziej popularny wybór wśród Polaków. Co to znaczy EMS? Jest to skrót od Electrical Muscle Stimulation, czyli nazwy treningu, podczas którego zachodzi elektrostymulacja mięśni. Jak to wygląda w praktyce?

Zastanawiasz się, jaka metoda na wyrzeźbienie idealnej sylwetki jest najskuteczniejsza? Czy słyszałeś już o najnowocześniejszym sposobie, dzięki któremu uzyskasz wymarzone efekty bez godzin spędzonych na siłowni? Trening EMS to bez wątpienia coraz bardziej popularny wybór wśród Polaków. Co to znaczy EMS? Jest to skrót od Electrical Muscle Stimulation, czyli nazwy treningu, podczas którego zachodzi elektrostymulacja mięśni. Jak to wygląda w praktyce?

Jak działa EMS?

EMS to połączenie elektrostymulacji i treningu z doświadczonym trenerem personalnym. Ćwiczący jest podłączony do urządzenia – miha bodytec, za pomocą kabelków. Zakłada on na siebie specjalną kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki. Podczas wykonywania przez niego wysiłku fizycznego, impulsy elektryczne sprawiają, że mięśnie kurczą i rozkurczają się zdecydowanie szybciej. W ciągu zaledwie 20 minut treningu EMS zostaje poruszonych aż 450 mięśni, w tym mięśni głębokich, które „wprawić w ruch” jest dużo trudniej. Jest to niesamowity wynik, który można osiągnąć dopiero po trzech godzinach tradycyjnego treningu. Wystarczy 20 minut elektrostymulacji raz w tygodniu, aby spalić nawet 1200 kalorii! Wszystko to dzięki intensyfikacji pracy mięśni – podczas ćwiczeń EMS działają one na podwyższonych obrotach, dzięki czemu efekty są zdecydowanie szybsze.

Czy EMS jest bezpieczny?

Trening EMS to całkowicie bezpieczna metoda, która służy temu, aby zwiększyć efektywność ćwiczeń. Każda 20 minutowa sesja w BodyTec20 jest poprzedzona rozmową z trenerem personalnym, w trakcie której można przekazać mu informacje o stanie zdrowia, swoich celach i oczekiwaniach.
Jeżeli nadal zastanawiasz się, co daje elektrostymulacja, opinie mówią same za siebie. Już po 2-3 treningach EMS zauważalne są pierwsze efekty, takie jak bardziej jędrna i napięta skóra na całym ciele. W okolicach 6-7 sesji widać już efekty elektrostymulacji pod postacią zredukowanej tkanki tłuszczowej. A to wszystko można osiągnąć dzięki zaledwie 20 minutom raz w tygodniu. Warto poświęć ten krótki kawałek czasu i zrobić coś dla siebie, swojego ciała i zdrowia.

Trening EMS to prawdziwa rewolucja wśród innych ćwiczeń. Wyrzeźbienie sylwetki, pozbycie się nadprogramowych kilogramów jeszcze nigdy nie było prostsze. Ale to nie wszystko – stymulacja mięśni znajduje swoje zastosowanie także wśród fizjoterapeutów. Impulsy prądem przyspieszają rekonwalescencje z różnego rodzaju urazów, a także skutecznie przeciwdziałają bólom kręgosłupa. Zarówno lekarze, jak i profesjonalni sportowcy już dawno odkryli i docenili efekty elektrostymulacji.

EMS to również odpowiednio dobrany plan treningowy

EMS to nie tylko stymulacja mięśni. Warto pamiętać o tym, że składa się także z drugiego, bardzo ważnego elementu – treningu personalnego. To właśnie spotkanie z profesjonalnym trenerem i ćwiczenie pod jego okiem ma ogromy wpływ na nasze efekty.

Najczęstszym pragnieniem klientów jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Jest to miejsce, w którym zazwyczaj odkłada się ona w największych ilościach i dosyć trudno się jej pozbyć. Na szczęście, nie jest to trudność dla treningu EMS, który działa jak idealny elektrostymulator mięśni brzucha, zapewniając dużo szybsze efekty niż seria tradycyjnych brzuszków. Dzięki temu, że nad treningiem czuwa trener personalny, wszystkie ćwiczenia będą odpowiednio zaplanowane i prawidłowo wykonywane.

Zatem, czy trening personalny jest potrzebny? To wiadome, że ćwiczenia z trenerem należą do najbardziej efektywnych. Jest to osoba, która nie tylko pokazuje nam sekwencje ćwiczeń, ale także koryguje nasze ewentualne błędy i cały czas motywuje. To także dzięki obecności trenera i jego pokrzepiającym słowom, trening EMS przynosi zadowalające efekty w krótkim czasie. Trener reguluje natężenie impulsów elektrycznych oraz intensywność ćwiczeń. W kameralnej atmosferze na sali BodyTec20, wspólna praca z trenerem przynosi najlepsze rezultaty!

Odpowiednia dieta podstawą w osiąganiu zamierzonych efektów

Warto pamiętać, że trening EMS jest dla każdego. Nieważne, czy regularnie ćwiczymy, czy nie ćwiczymy w ogóle – elektrostymulacja sprawdza się zarówno jako urozmaicenie tradycyjnych treningów, jak i aktywność wiodąca. Wiadomo, że czasami bardzo trudno jest wygospodarować czas na aktywność fizyczną, dlatego opinie o elektrostymulacji są pozytywne – oszczędza ona czas, a przy tym daje pożądane efekty.

Trening EMS to gwarancja szybszego schudnięcie, wyrzeźbienia sylwetki i powrotu do sprawności po kontuzji. Jednak nawet elektrostymulacja mięśni nie zapewni wymarzonych efektów, jeśli równolegle z nią nie będzie szedł zdrowy styl życia. Co to oznacza? Zdrowa dieta to nie dieta oparta na ciągłym chodzeniu głodnym i obcinaniu kalorii na każdym kroku. Jest to wprowadzenie do swojego życia stylu zdrowego jedzenia i jadłospisu opartego na produktach wartościowych i wysokiej jakości. Ważne jest, aby dbać o siebie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Odpowiednia dieta to podstawa, aby osiągać pożądane rezultaty oraz być zdrowym i sprawnym w życiu codziennym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here