Przegląd obuwia z serii Nike Mercurial

0
1288

Obuwie piłkarskie Nike Mercurial to lekkie i proste w budowie buty, które zrewolucjonizowało rynek korków do gry w futbol. Jako pierwsze odmieniły wygląd monochromatycznych, ciemnych, skórzanych modeli, wprowadzając kolorystyczne i wyraziste akcenty. O minimalistycznej, gładkiej cholewce i małej wadze stanowią idealny wybór dla wszystkich graczy.

Nike Mercurial Superfly V

Na początku warto przypomnieć, że obuwie piłkarskie Nike Mercurial jest jedną z czterech serii producenta. Tuż obok Hypervenom, Magista, Tiempo czy Premier cieszących się małą popularnością ulegają nieustannym przeobrażeniom, aby w jak najlepszy sposób odzwierciedlić potrzeby piłkarzy. Współczesna odsłona Nike Mercurial składa się z kilku modeli, o zróżnicowanej jakości. Największym zainteresowaniem sportowców otoczony jest fason Superfly V, który stanowi niekwestionowany hit pośród obuwia piłkarskiego tej firmy. Wyposażony w tzw. skarpetę – bez wątpienia najbardziej charakterystyczny detal, który jeszcze do niedawna stanowił wyposażenie najwyższych jakościowo modeli obuwia. Dziś znajdujący się również w tańszych modelach, nadal stanowi synonim klasy i gatunku. Cienka cholewka oraz podeszwa w Nike Mercurial Superfly V w żaden sposób nie wpływa na dyskomfort gry. A wręcz przeciwnie, odpowiada za lekkość oraz maksymalne czucie piłki.

Nike Mercurial Vapor

Kolejnym modelem, który zaskarbił sympatię fanów futbolu jest Vapor. Obuwie zdążyło doczekać się już jedenastej edycji, co patrząc na obuwie marki Nike jest prawdziwym bestsellerem. Wykonane z syntetycznej cholewki, o niskiej, klasycznej formie, w których klasyczny język zastąpiono zespolonym fragmentem syntetyku. Podobnie jak Superfly, Nike Mercurial Vapor wyróżnia się niesamowitą lekkością oraz doskonałą jakością, którą cenią profesjonalni zawodnicy.

Nike Mercurial Veloce

Wśród modeli o charakterze półprofesjonalnym możemy zaliczyć buty Veloce DF. Ten skrót pochodzi od systemu Dynamic-Fit, obejmujący kołnierz, czyli tzw. skarpetę. Z cholewką wykonaną z samego syntetyku i grubszą podeszwą, która w ogólnym rozrachunku i tak zapewnia dość wysoką jakość użytkowania. Aspektem dodatkowym, w bezpośredni sposób kształtującym popularność Nike Mercurial Veloce jest cena, nawet o 50 procent niższa od najdroższych modeli.

Nie tylko dla mężczyzn

Ciekawostką jest również fakt, że w ofercie kolekcji Nike Mercurial idealną propozycję znajdą dla siebie także miłośniczki gry w piłkę. Choć nie różnią się budową od męskich odpowiedników to jednak zachwycają indywidualnymi kolorami oraz niższymi rozmiarami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here