Ostry dyżur okulistyczny

Regularne wizyty u okulisty to podstawa, aby przez długi czas cieszyć się dobrym wzrokiem. Niekiedy jednak zdarzają się sytuacje, w których do lekarza trzeba udać się natychmiastowo – na przykład, gdy oko ulegnie oparzeniu lub urazowi czy też dostanie się do niego ciało obce. W takich momentach warto skorzystać z usług, jakie zapewnia ostry dyżur Warszawa. Jeżeli z Twoimi oczami dzieje się coś niepokojącego, a uciążliwe dolegliwości narastają, nie czekaj – jak najszybciej, skorzystaj z pomocy pogotowia okulistycznego, ponieważ może to ocalić Twój wzrok. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Pogotowie okulistyczne – czym się zajmuje?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak ostry dyżur okulistyczny. Warto wiedzieć, gdzie znajduje się najbliższe pogotowie okulistyczne na wypadek alarmowych sytuacji. Jeżeli kiedykolwiek przydarzy się Tobie lub Twojemu bliskiemu uraz oka, od razu będziesz wiedział, gdzie się udać lub pod jaki numer zadzwonić. Otrzymasz wtedy natychmiastową pomoc – najczęściej tego typu placówki działają także w niedziele i święta, podobnie jak tradycyjne pogotowie. Być może jednak zastanawiasz się, czy natychmiastowa reakcja naprawdę ma znaczenie? Oczy są bardzo ważną, ale i niezwykle wrażliwą częścią naszego ciała – mogą ulec uszkodzeniu nawet w sytuacjach, które z pozoru nie wydają się niebezpiecznie. Jednak lekarze zwracają uwagę, że to właśnie urazy powodujące niewielki ból są o wiele poważniejsze, niż te drobne, które bywają bardzo bolesne. Jest to bardzo mylące, ponieważ niektórzy czekają kilka dni na wizytę u okulisty, lekceważąc swoje dolegliwości, co bardzo komplikuje sytuacje – niekiedy nawet jest już za późno, aby doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Warto więc być przezornym i z każdym, nawet niewielkim urazem udać się do specjalisty.

Ostry dyżur okulistyczny – kiedy ma zastosowanie?

W jakich sytuacjach warto udać się na ostry dyżur okulistyczny? Przede wszystkim, jeżeli Twoje oko uległo urazowi – zostało poparzone lub dostała się do niego substancja żrąca, ukąsił się owad lub do gałki ocznej dostało się ciało obce, na przykład podczas cięcia drewna, spawania czy innych prac. Być może wstałeś rano i zauważyłeś, że Twoja powieka jest silnie obrzęknięta – nie jesteś w stanie otworzyć oka – ponadto pojawił się stan zapalny, pieczenie, łzawienie lub gorączka. Bardzo niebezpieczne są też sytuacje, gdy nagle nastąpi pogorszenie wzroku, boczna lub centralna utrata widzenia, widoczne błyski, silny ból oka i głowy oraz mgliste widzenie – mogą to być objawy ataku jaskry i również powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here