Kreatyna a odchudzanie

Zdarza się, że po pewnym czasie dostrzegamy, iż coś jest nie tak. Niektóre ubrania zdają się być jakoś zbyt ciasne, a sami czujemy się jakoś ociężale. Oznacza to oczywiście, że dorobiliśmy się dodatkowych kilogramów, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w najbliższym czasie. Nic jednak straconego. Sytuację można odwrócić, ale będzie to wymagało pewnego poświęcenia i wyrzeczeń. Odpowiednia dieta może zapewnić spadek wagi, jednak jest to proces nieskuteczny bez jakiegokolwiek ruchu. Jeśli sytuacja wymaga dość szybkiej utraty wagi, wzmożona aktywność fizyczna okaże się niezbędna i zaczniemy przeglądać dziesiątki stron, proponujących różne formy ćwiczeń, dzięki którym stracimy na wadze. Niestety, wymagają one poświęcenia czasu i częstych „wypraw w teren”.

Część ćwiczeń wykonywać można w domu, wiadomo. Jednak niektóre wymagają, abyśmy wyruszyli poza nasze cztery ściany. Przykładem takiego ćwiczenia jest jazda na rowerze. Niejednokrotnie, aby taki wyjazd okazał się skuteczny, będziemy potrzebowali kilku godzin, na które nie zawsze można sobie pozwolić, chociażby ze względu na pracę czy dzieci. Tu z pomocą może przyjść nie tak już nowe rozwiązanie, ale zdecydowanie wygodniejsze i dające więcej możliwości. Jest to stacjonarny rower treningowy a odchudzanie może stać się dzięki niemu o wiele skuteczniejsze. Może on być świetną alternatywą dla biegania, ponieważ aż tak nie obciąża stawów. Oczywiście już sama pora roku staje się przeszkodą w jeździe. Zima bowiem, zapędza nas do domów i odstrasza niskimi temperaturami, nie pozwalając na wykonywanie ulubionych ćwiczeń lub hobby. Jest też świetną opcją dla osób, które czują się niekomfortowo, ćwicząc na siłowniach lub wstydzą się wykonywania ćwiczeń w obecności obcych osób.

Rower treningowy okazuje się świetną opcją na spalenie dużej ilości tkanki tłuszczowej w warunkach domowych. Dzięki niemu zaspokoimy też zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i będziemy kształtowali mięśnie. Przede wszystkim, pozwala pracować nad mięśniem czworogłowym i dwugłowym uda, mięśniami pośladkowymi, a także mięśniami obręczy biodrowej. Podczas korzystania z takiego roweru w zaciszu domowym możemy wykonywać wiele dodatkowych czynności. Na przykład oglądać film, prowadzić rozmowę czy nawet czytać książkę, co bezpośrednio pozwala zaoszczędzić czas na wielu płaszczyznach. Można wykorzystać go również, jako dodatkowe ćwiczenie podczas porannego treningu w domu. Każdy taki rower posiada możliwość regulacji oporu ruchu pedałów, więc możemy kontrolować intensywność wykonywanego ćwiczenia w każdym momencie. Kolejną kwestią, dzielącą rower klasyczny a rower stacjonarny, jest bezpieczeństwo. Poruszając się rowerem po mieście czy lasach, narażeni jesteśmy na drobne wypadki lub nawet te śmiertelne; szczególnie w ruchu drogowym. Stacjonarna opcja jest więc dużo bezpieczniejsza i pozwala na prowadzenie stałego tempa ćwiczenia. Nie grozi nam też przebicie opony, skutkujące prowadzeniem roweru do domu.

Jeśli chodzi o ceny takiego roweru, to wahają się one bardzo mocno. Trafimy bowiem na przedmioty o wartości od dwustu złotych, do tych, których koszt przekracza nawet dwa tysiące złotych. Rozbieżność jest dość duża, jednak jest ona adekwatna do jakości i właściwości tych sprzętów. Te bardziej profesjonalne dokonują pomiarów spalonych kalorii, czasu treningu i w przybliżeniu przedstawiają pokonany dystans. Wszystko zależy od naszego budżetu, jednak wyraźnie pokazuje to, iż rowerowa alternatywa jest dostępna w stosunkowo niskich cenach.

Sprawdź ofertę rowerów treningowych!

Warto zastanowić się nad wyborem sprzętu do ćwiczeń tego typu, ponieważ rower treningowy a odchudzanie mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Daje on szereg możliwości, różniących się od tych, idących za rowerem konwencjonalnym. Mimo, że nie pozwoli nam doświadczyć świeżego powietrza i naturalnych widoków, to nadal zdaje się być kuszącą opcją, ze względu na idącą za nim wygodę użytkowania i możliwością dokładnego określenia czasu treningu. Jedyne o czym należy pamiętać w przypadku takiego roweru, to odpowiednia rozgrzewka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here