Ciało bez niedoskonałości

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, zmienia się całe jej życie. Nawet jeśli do tej pory, zdrowo się odżywiała i dbała o siebie, teraz jest odpowiedzialna nie tyko za własne ciało, ale również za zdrowie i życie malucha, którego nosi pod sercem. Czasem ta odpowiedzialność potrafi przygnębić. Nawet jeśli to nie pierwsze dziecko, wiele trzeba poukładać w swojej głowie. Wychowywanie dzieci jest wielkim wyzwaniem i kłopoty, jakie to generuje, zniechęcają wielu rodziców do rodzicielstwa. Uczucia macierzyńskie są bardzo silne, ale emocje, które to przynosi są ogromne. Bywa, że wszystko przebiega pomyślnie maluch nie choruje, wszystko jest w porządku, wtedy cieszymy się dniem codziennym. Kiedy jednak niemowlak zaczyna łapać infekcje i pobyty w szpitalu stają się codziennością, nie jest to proste do udźwignięcia. Ciężar codzienności potrafi być niezwykle ciężki. Warto się nie poddawać i dzielnie znosić wszystko, co daje życie, bo spotka nas to wszystko nie bez powodu.

Wiele mam chce pięknie wyglądać, jak wszystkie kobiety dążą do uzyskania idealnej sylwetki. Niektórym przychodzi to łatwiej, a innym trudniej. Trzeba wiele wysiłku, żeby odmówić sobie słodyczy i zmusić się do uprawiania sportu. Najlepiej jest z dużą aktywnością podchodzić do swoich zadań. Może uda się nam zrezygnować po części z pokonywania odległości samochodem, może warto niektóre odcinki drogi przejść na pieszo. Spacery z dzieckiem i regularne karmienie, pomagają zrzucić kilogramy nagromadzone podczas ciąży. Niektóre kobiety bardzo lubią pływać lub grać w gry zespołowe. Ważne, żeby robić to, co sprawia nam przyjemność.

Dziecko dodaje niekiedy motywacji do działania, ale czasami jest tak, ze po całym dniu opieki nad nim czujemy się tak przemęczone, że nawet wzięcie prysznica jest wyzwaniem, a co dopiero ćwiczenia fizyczne.

Są kobiety, które zastanawiają się nad tym, czy odchudzanie a karmienie piersią można pogodzić. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego od jakim odchudzaniu mówimy. Chodzi o to, żeby jeść to, co zdrowe, ponieważ odbije się to bardzo dobrze nie tylko na nas, ale przede wszystkim na dziecku, które podczas karmienia, pobiera z naszego organizmy witaminy i minerały, potrzebne mu do rozwoju. Z tych powodów, niektóre mamy po zakończeniu karmienia tracą zęby lub są osłabione, a właściwie objawy takie występują podczas karmienia. Jeśli trwa ono około 2 lata i potem dochodzi do kolejnej ciąży, czyli czasu, w którym organizm znowu nie odpoczywa, tylko zbiera siły i potem znowu mama chce je karmić, może się okazać, że bardzo to zemści się na jej organizmie, ale uwaga! będzie tak, wtedy, kiedy nie będzie dbała o sobie i zapomni o tym, jak ważny jest jej jadłospis. Kiedy prawidłowo się odżywia, również mogą wypadać jej włosy czy rozdwajać się paznokcie, psują się również wtedy zęby, ale można to zatrzymać, czytając o odżywczych pokarmach i spożywając je. Mogą bardzo pomoc.

Czasem jest tak, że kobiety w takim stanie w padają w pokusę kupowania tabletek, które mają rozwiązać ich problemy, czy o z nadwagą, czy z nadmiernym wypadaniem włosów. Oczywiście są to metody, które nie działają, a jeśli działają to nie w takiej mierze, jakiej oczekujemy, ponadto mogą zaszkodzić na inne czynniki zdrowotne. Warto zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i nie dopuszczać do wyczerpania. Bardzo ważne również są drzemki i wysypiania się każdej nocy. Czasem jest to niemożliwe, kiedy mamy maleństwo, ponieważ budzi się ono w nocy domaga przytulenia bądź jedzenia. Mama może wtedy być bardzo przemęczona, dlatego najlepiej, kiedy ma kogoś do pomocy, lub stara się maksymalnie wykorzystywać każdą nadarzającą okazję na wypoczynek. Takie dbanie o siebie jest ważnym czynnikiem, w drodze do uzyskania ładnej sylwetki. Kiedy odpowiednio sie wysypiamy, nasz metabolizm również jest na odpowiedni poziomie. Warto pamiętać o piciu soków. Jeśli nie mamy czasu na ich samodzielne robienie, możemy kogoś o to poprosić lub ewentualnie, kupować te najlepszej jakości w sklepie. Odchudzanie podczas laktacji jest możliwe, ale trzeba podchodzić d tego z dużą dozą rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here