Owsianka na dobry dzień i odchudzanie

Żyjemy w czasach, gdzie przede wszystkim liczy się wygląd. Niestety tak jest. Dla niektórych wygląd jest najistotniejszą częścią życia, zapominając przy tym, że są ważniejsze rzeczy. Aby sprostać dzisiejszemu kanonowi piękna wiele osób dąży do uzyskania idealnej, szczupłej sylwetki. Zaczynają się odchudzać. Tylko, że niestety zapominają znowu o pewnej kwestii. Odchudzanie to długotrwały (oczywiście w zależności od tego, ile kilogramów mamy do zrzucenia) i czasochłonny proces. Pomimo tego i tak znajdują się osoby, które szukają drogi na skróty. Zaczyna się wtedy poszukiwanie tabletki na szybkie odchudzanie. Naprawdę istnieją ludzie, którzy nadal wierzą, że można pozbyć się nadprogramowych kilogramów za pomocą tabletki. Muszę niestety zawieść takie osoby. Nie ma magicznej tabletki, która pozwoli nam schudnąć. Oczywiście na rynku są dostępne suplementy diety, środki, które mają wspomóc proces odchudzania. Ale one jedynie właśnie wspomagają nas. Ich głównym zadaniem jest np. ograniczenie łaknienia na słodkie lub ograniczenie wchłaniania danych substancji z pożywienia. Jednakże bez zbilansowanej diety i aktywności fizycznej, samo łykanie tabletek nie zadziała. Ja wiem, że wielu z nas chciałoby, aby istniał taki magiczny specyfik. Nikt by nie cierpiał na otyłość, nadwagę. Niestety, odchudzanie nie jest taką prostą sprawą.
Okazuje się, że najtrudniej schudnąć tym osobom, które mają problemy o podłożu psychicznym. I wcale nie mówię tu o osobach chorych psychicznie. Myślę o tych wszystkich ludziach, dla których jedzenie jest obsesją lub przekleństwem. Bulimia, anoreksja, ortoreksja te wszystkie zaburzenia zaczynają się właśnie w głowie. Proces chudnięcia jest bardzo skomplikowany i dotyka wielu płaszczyzn. Możesz zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, a podświadomość może blokować pewne funkcje, odpowiedzialne za chudnięcie.
Zauważyłam, że najszybciej chudną te osoby, które o tym zbytnio nie myślą. Zaczynają zdrowo się odżywiać, więcej ruszać i chudną. Osoby, które obsesyjnie liczą kalorie, ćwiczą do upadłego często osiągają słabsze wyniki w redukcji masy ciała.
Najgorszą kwestią, z którą mierzą się prawie wszyscy, jest idealny i przekoloryzowany świat social mediów. Dziewczyny, które są szczupłe, nie widzą tego, gdyż media społecznościowe wpierają nam, że tak nie jest. Mam wrażenie, że działają, jak zakazane, podprogowe reklamy. Niby jesteśmy racjonalni i dorośli, a zachowujemy się infantylnie, mówiąc kolejny raz, że jesteśmy grubi. Paradoks jest taki, że mówią tak praktycznie tylko osoby szczupłe. Słyszałeś kiedyś od osoby z nadwagą lub otyłej, by tak się wypowiadała o sobie? Ja nie.
Dążymy czasem do ideałów, które nie istnieją, bo te „idealne sylwetki” są dziełem programów graficznych. Zapominamy, że często osoby, które wyglądają tak pięknie, najpierw malowały się 2 godziny, później układały fryzurę kolejne 3 godziny… A najczęściej nie robiły tego same, tylko wykonywali to specjaliści. W social mediach nie widać normalnej codzienności, bo ona się nie „sprzedaje” dobrze. Jednakże nie zapominajmy, że właśnie ta codzienność nas definiuje.
Zacznij proces odchudzania od zmiany diety, nawyków żywieniowych. Tyjemy, bo spożywamy za dużo kalorii. Dobrze jest po prostu wyliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne i jeść zgodnie z nim lub jeśli chcemy schudnąć to odjąć od niego około 200-400 kalorii dziennie. Wybierajmy produkty zdrowe, świeże, lokalne, jak najmniej przetworzone. Trzeba ograniczyć do minimum lub wykluczyć zupełnie gotowe, sklepowe słodycze, dania typu fast – food. Do swojej codzienności warto wpleść jakąś aktywność sportową, która poprawi naszą sylwetkę i wpłynie bardzo dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie musi to być koniecznie siłownia. Można wybrać bieganie, basen, zajęcia fitness w klubie lub przed telewizorem, czy nawet aktywny spacer z psem. Ruch wpływa bardzo dobrze na odchudzanie.
Odchudzanie nie jest proste, jednak jeśli wprowadzimy racjonalne zmiany w swoim życiu, to uda nam się osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Nie ma magicznego specyfiku. Jest tylko nasza ciężka praca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here