O czym pamiętać zamawiając dres piłkarski?

0
1523

Nic tak nie wyróżnia sportowca praktykującego grę w piłkę nożną, jak dres piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Warto jednak mieć świadomość, że jego zakup wcale nie jest prostą sprawą. Przed jego dokonaniem należy bowiem przemyśleć kilka istotnych kwestii, które sprawią, że dobrej jakości ubranie dla sportowca, jakim jest dres piłkarski, posłuży mu przez wiele sezonów.

Dres dopasowany do potrzeb

Dresy piłkarskie możemy kupić zarówno jako klienci detaliczni, jak i razem z całym zespołem sportowców, jako klienci grupowi. Pierwszy przypadek zwykle dotyczy osób, które trenują jedynie amatorsko. Często dorośli, którzy chcą nieco odpocząć od codziennego zgiełku w aktywny sposób, wybierają się z grupą znajomych pograć w piłkę. Jednak w przypadku, gdy sportowiec należy do szkółki piłkarskiej, to dresy piłkarskie szyte są zwykle na zamówienie. Niemniej jednak członkowie drużyny dokonują wspólnie ich wyboru. Ważne jest, aby dres piłkarski przedstawiał barwy klubowe – najlepiej, jeśli jednoznacznie wiadomo, jaki klub reprezentuje dany piłkarz. Amatorzy mogą zaś wybrać barwy klubu, któremu kibicują i który darzą szczególną sympatią. Ważny jest również materiał, z którego zostaną wykonane dresy piłkarskie. Powinien być on odporny na liczne upadki, tak aby nie rozerwał się przy pierwszym zderzeniu z ziemią. Dres piłkarski w chłodniejsze dni służy bowiem do treningów, dlatego z drugiej strony materiał powinien być w miarę przewiewny i zapewniać skórze możliwość oddychania.

Dodatkowe akcesoria?

Dres piłkarski często można zakupić również z dodatkowymi akcesoriami, na przykład kurtką czy obuwiem sportowym. Tradycyjny dres składa się bowiem z bluzy oraz długich spodni, lecz można do niego także dołączyć komplet w postaci koszulki i krótkich spodenek do treningów letnich czy na hali. Tego typu zestawy często możemy spotkać w popularnych sklepach, które specjalizują się w dostarczaniu odzieży sportowcom. Pozostaje jednak kwestia ich jakości – dobre dresy piłkarskie mogą posłużyć nam nawet przez kilka lat (mowa oczywiście o osobach dorosłych, gdyż młodociani piłkarze szybko wyrastają z dresów). Ważna jest jednak możliwość stworzenia własnego nadruku na bluzie. Często bowiem chcemy dokładnie odznaczać się numerem, jaki mamy w drużynie oraz własnym nazwiskiem. Kupując w sklepie gotowy dres często nie mamy możliwości dodania własnego nadruku, jednak inaczej jest w przypadku, gdy jest on szyty na miarę. Spersonalizowanie dresu piłkarskiego jest szczególnie istotnie dla młodych sportowców, którzy chcą być dobrze widoczni na boisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here