Jakie soczewki okularowe dla sportowca

Okulary sportowe powinny chronić oczy, gwarantować wysoką jakość i komfort widzenia oraz wygodę użytkowania. Aby okulary dla sportowca należycie wypełniały wszystkie wspomniane zadania, muszą być idealnie dopasowane do rodzaju podejmowanej aktywności, specyficznych potrzeb wzrokowych swojego właściciela, jego wieku oraz indywidualnych cech i oczekiwań. Co to w praktyce oznacza i jak poprawnie dobrać soczewki sportowe do okularów?

Czym powinny się wyróżniać soczewki okularowe dla sportowców?

Od okularów sportowych powinniśmy wymagać tego, by nie zawodziły w żadnej, nawet ekstremalnej sytuacji. Sportowe szkła do okularów powinny zatem mieć zwiększoną odporność na zniszczenie oraz działanie różnorodnych czynników środowiskowych. Soczewki sportowe powinny być jednocześnie lekkie i chronić oczy oraz gwarantować dobrą jakość widzenia w zmiennych warunkach pogodowych. Warto także, aby sportowe soczewki do okularów nie parowały, blokowały refleksy i odblaski odbitego światła, były wyposażone w filtry chroniące przed promieniami UV i były bardziej odporne na zabrudzenie, zwłaszcza jeśli będą używane w plenerze, np. podczas jazdy na rowerze. Gdy dobieramy soczewki sportowe, decydujące będą więc: ich konstrukcja, materiał, z którego zostały one wykonane oraz zastosowanie odpowiednich filtrów i powłok uszlachetniających. Sportowe szkła korekcyjne dodatkowo muszą wypełniać zadania standardowych soczewek korekcyjnych i zapewniać możliwie duże pole widzenia oraz należytą ostrość widzenia na różne odległości. Jak widać, dobre soczewki sportowe muszą spełniać wiele różnych wymogów. Na szczęście w dziedzinie optyki okularowej rewolucja goni dziś rewolucję i najwyższej klasy nowoczesne soczewki sportowe do okularów potrafią już zapewnić wszystko to, czego się od nich wymaga.

Unikalne sportowe soczewki okularowe nowej generacji – SEIKO Curved i SEIKO Curved X

Okularowe soczewki sportowe SEIKO Curved i SEIKO Curved X to najnowsze dzieło inżynierów liderującej od lat w branży optycznej firmy SEIKO. Jednoogniskowe soczewki SEIKO Curved oraz progresywne SEIKO Curved X zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach sportowców. To wyjątkowo lekkie, wytrzymałe, a jednocześnie bardzo estetycznie wyglądające szkła okularowe, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii High Curved Technology z powodzeniem można montować w zakrzywionych oprawach, typowych dla okularów sportowych, a także innych nietypowych, designerskich ramkach. Sportowe soczewki korekcyjne od japońskiego producenta, podobnie jak pozostałe produkty premium z jego oferty, można personalizować, tak by ich właściwości zapewniały maksymalny komfort widzenia i jego perfekcyjną jakość w czasie uprawiania różnych typów aktywności sportowej. Soczewki sportowe SEIKO Curved i SEIKO Curved X można udoskonalać na setki różnych sposobów, doposażając je np. w filtr polaryzacyjny redukujący refleksy światła odbitego, powłokę antyrefleksyjną SEIKO FogLessCoat, zapobiegającą parowaniu szkieł czy stylową powłokę lustrzaną. Soczewki dla sportowców SEIKO występują ponadto w ponad 250 różnych barwieniach, które nie tylko nadają okularom wyjątkowy wygląd, ale też podnoszą kontrast widzenia i poprawiają percepcję kolorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here