rower
fot. pexels.com

Zawodowi kolarze z pewnością będą znać większość lub niektóre zaprezentowane funkcjonalności, jakimi cechują się dedykowane dla kolarzy koszulki. Jeśli natomiast jesteś amatorem lub dopiero zaczynasz przygodę z kolarstwem, a może po prostu często jeździsz na rowerze i chcesz zadbać o profesjonalną odzież  – koniecznie powinieneś zapoznać się z tym ciekawym poradnikiem, w którym opowiemy ci o nietypowych i popularnych funkcjonalnościach, jakie można znaleźć w koszulkach dla rowerzystów.

Zobacz: http://www.gautama.pl/koszulki-na-rower/

Ochrona UPF

Coraz więcej ubrań na rower, zwłaszcza jeśli mówimy o koszulkach – posiada ochronę przeciwsłoneczną, czyli filtry UPF. Ich rolą jest ochrona skóry na nadmierną ekspozycję słoneczną, zwłaszcza podczas długich wypraw rowerowych. Odzież z takimi funkcjonalnościami jest również dobrym rozwiązaniem dla osób z bardzo jasną karnacją, które szybko łapią słońce, dzięki czemu może to zminimalizować. Takie koszulki sprawdzą się też dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wystawiać skóry na słońce. Oczywiście pod koszulkę należy wówczas zaaplikować filtr w postaci kremu, natomiast dodatkowa ochrona nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.

Ilość kieszonek

Odzież kolarska cechuje się tym, że ma sporą ilość kieszonek. Można znaleźć koszulki, które mają kilka lub kilkanaście kieszonek różnych wielkości, kształtów itd. Ilość tych kieszonek należy dostosować do własnych preferencji i wymagań oraz względem długości wyprawy i tego czy bierzemy ze sobą dodatkowy sprzęt. Jeśli dodatkowego sprzętu mamy sporo, to warto dokupić jakiś plecak czy nerkę, natomiast jeśli jest to kilka produktów, np. portfel czy napój węglowodanowy to spokojnie można schować je do kieszonki w koszulce.

Koszulki typu MTB

Jedną z funkcjonalności, a tak naprawdę typem koszulki jest MTB, czyli koszulka dla miłośników rowerów górskich i takich też przejażdżek. Są one dedykowane do jazdy w stylu enduro (trail) cechują się luźniejszym krojem, dzięki czemu zwyczajnie jest w nich wygodniej. Istotne jest to, że te koszulki nie mają aż tak dużej ilości kieszonek, co tradycyjn. Jeśli zatem szukasz koszuli i zauważasz, że każda z nich ma dużą ilość kieszonek, to dopytaj o koszulki MTB, ponieważ te mają ich zwyczajnie mniej.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/jak-zamawiac-sukienki-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here