Kosmetyki i preparaty z aloesem

Aloes to jedna z roślin o największej wszechstronności w zakresie właściwości. Od lat stosuje się go w medycynie oraz kosmetologii. Jego działanie jest nie tylko skuteczne, ale i błyskawiczne. Sprawdźmy więc, jakie produkty z aloe vera sprawdzają się najlepiej. 

Jeśli zależy nam na absolutnie maksymalnym i dogłębnym nawilżeniu skóry, to kosmetyki aloesowe będą strzałem w dziesiątkę. Roślina ta bowiem jest w tej akurat dziedzinie niedościgniona. Wszelkie preparaty z aloe vera doskonale nawadniają zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Na rynku dostępnych jest obecnie niezliczenie wiele kosmetyków o różnym przeznaczeniu. Największą popularnością cieszą się oczywiście te w formie żelu, które stosowane mogą być przez nas właściwie na każdą partię ciała, z twarzą i włosami włącznie. To jednak nie wszystko. Aloes znajdziemy również w balsamach, pastach do zębów, czy nawet dezodorantach. Nie możemy zapomnieć także, że dostępny jest także aloes do picia oraz w tabletkach. Jaką formę warto wybrać? Jak dostosować produkty do swych potrzeb?

Jakie kosmetyki z aloesem warto mieć?

Kosmetyki aloesowe są w ostatnim czasie bardzo dużym hitem. W związku z tym są dostępne właściwie w każdej drogerii. Które z nich rzeczywiście warto kupić? Nie jest tajemnicą, że największą popularnością cieszy się oczywiście żel aloesowy. Im większa w nim zawartość ekstraktu z aloe vera, tym lepiej. Świetnie, jeśli produkt będzie miał w składzie 99% aloesu lub więcej. Jeśli mielibyśmy wybrać tylko jeden kosmetyk, który wręcz trzeba mieć w domu, to byłby to właśnie żel aloesowy. Dlaczego? Wspaniale nawilża, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze, koi wszelkie podrażnienia, a co najważniejsze, można stosować go zarówno do ciała, jak i twarzy.

Czy wszystkie kosmetyki aloesowe są skuteczne?

To kwestia sporna. Wszystko zależne jest bowiem od dwóch czynników. Pierwszy to procentowa zawartość aloesu w kosmetyku. Druga to pozostałe składniki w nim zawarte. Najlepsze produkty, to oczywiście te zawierające wysokie stężenie ekstraktu aloe vera. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że kosmetyk będzie dobry, sprawdźmy jego skład.

Działanie od wewnątrz — jak przyjmować aloes?

W sklepach internetowych, takich jak forever-kosmetyki.pl dostępne są nie tylko kosmetyki, ale i suplementy i aloes do picia. Preparaty działające od wewnątrz warto stosować, kiedy chcemy dobrze nawodnić i wzmocnić organizm. Specyfiki te świetnie działają również na odporność oraz wiele innych mechanizmów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dawka, jaką powinniśmy przyjmować, zależna jest od stężenia substancji aktywnych w konkretnym produkcie. Zanim więc zaczniemy stosowanie, warto zapoznać się ze wskazaniami dostępnymi na opakowaniu lub po prostu skonsultować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here