Materac, karimata czy łóżko turystyczne – co zabrać ze sobą do kempingu?

0
1906

Polacy uwielbiają spać pod namiotem czy na różnego rodzaju kempingach. Kompletowanie zestawu i niezbędnych akcesoriów jest najważniejszym, obok szukania odpowiedniego miejsca do biwakowania, zadaniem, od którego zależeć będzie jakość naszego wypoczynku. Łóżko polowe, materac czy karimata – które z tych popularnych rozwiązań okaże się najlepsze pod namiot?

Karimata – lekka, choć nie idealna

Jeszcze kilka lat temu święciły ogromne triumfy, jednak dziś ich popularność nieco zmalała. Karimaty, bo o nich mowa, szczególnie przypadają do gustu podróżnikom wybierającym dalekie piesze wędrówki, podczas których codziennie nocuje się w innym miejscu. Ich zdecydowaną zaletą jest bardzo niska waga oraz niewielkie gabaryty, co czyni z nich idealną wyprawkę dla piechurów. Jednak popularne karimaty nie są pozbawione również wad i tyczy się to szczególnie zapewnianego przez nie komfortu podczas snu. Niestety, uczciwie trzeba przyznać, że spanie na tym podłożu nie należy do najprzyjemniejszych, a w zimną noc można również czuć chłód od podłoża. Ponadto odczuwalna jest każda nierówność i każdy kamień, co nie dziwi, mając na uwadze grubość samej karimaty. Dlatego dłuższe spanie na niej jest raczej tylko dla „twardzieli”.

Materac – lepiej, choć delikatniej

Materace od dekad należą do najchętniej wybieranych rozwiązań przez turystów. Są zwykle niewiele cięższe od karimat, a po napompowaniu pozwalają na dość wygodny wypoczynek. Dostępne są również modele podwójne, zamieniające się w całkiem wygodne łóżko dla pary lub rodziców z małymi dziećmi. Lepiej również radzą sobie z izolowaniem od podłoża – zarówno chłód, jak i nierówności nie powinny być problemem dla osoby, która z nich korzysta. Największą jednak wadą materaców jest podatność na uszkodzenia – wystarczy zbyt mocno nacisnąć łokciem lub niefortunnie czymś ukłuć materac, by zeszło z niego całe powietrze i zamieniło go w bezwartościowy kawałek gumy. Jeśli przydarzy Ci się to w czasie podróży, to raczej nie będzie ona przyjemnym wspomnieniem.

Łóżko turystyczne – tu nie ma miejsca na kompromisy

Jeśli cenisz sobie komfort, również podczas wakacyjnego wypadku, to zdecydowanie powinno Cię zainteresować łóżko turystyczne. Tu nie ma miejsca na kompromisy – wygodne, miękkie, świetnie izolujące od otoczenia i trwałe. To właśnie na dobrej jakości łóżku polowym porządnie wypoczniesz w każdych warunkach. Również, jeśli masz w domu niespodziewanych gości, to właśnie sięgając po to rozwiązanie, zapewnisz im spanie w godziwych warunkach. Jedynym minusem dla piechurów może być zauważalnie wyższa waga w porównaniu z karimatą czy materacem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here