Kurtki rowerowe

Kurtki rowerowe stanowią wierzchnią warstwę stroju rowerzysty. Zakłada się je w celu ochrony ciała przed chłodem, wiatrem oraz deszczem. Wszystkie dostępne w sprzedaży kurtki na rower są wiatroszczelne, co gwarantuje im doskonałą ochronę przed wiatrem. Oprócz tego niektóre modele posiadają dodatkowe ocieplenie, którego obecność docenimy zwłaszcza zimą oraz wodoodporność przydatną podczas jesiennej słoty oraz jazdy w trakcie opadów śniegu.

Kurtki rowerowe o właściwościach przeciwwiatrowych

Wszystkie kurtki rowerowe posiadają właściwości zapewniające odpowiednią ochronę ciała rowerzysty przed wiatrem, o czym można się w prosty sposób przekonać zapoznając się z ofertą dostępną na stronie https://www.mikesport.pl/kurtki-rowerowe. Kurtki wiatroodporne są szczególnie przydatne w wietrzne dni, jesienią i zimą, kiedy mroźne podmuchy wiatru mogą dodatkowo potęgować odczuwane zimna oraz sprawić, że jazda na rowerze stanie się nieprzyjemna i mało komfortowa. Kurtki przeciwwiatrowe są zazwyczaj wyposażone w odporne na działanie wiatru membrany, które zapewniają im także dobre właściwości oddychające. Większość z nich dobrze zabezpiecza także przed niewielkim deszczem.

Kurtki rowerowe o właściwościach przeciwdeszczowych

Do najpopularniejszych kurtek o właściwościach przeciwwiatrowych należą wiatrówki odpowiednie do jazdy w cieplejsze dni oraz ocieplane softshelle, które dobrze sprawdzą się w zimie. Cieplejszą opcją, po którą warto sięgnąć w najchłodniejsze dni, będzie natomiast kurtka rowerowa typu hardshell, która doskonale chroni przed wiatrem, chłodem oraz wilgocią. Jej pewną wadą może być jednak niska oddychalność materiału, co wymaga doboru odpowiednich warstw spodnich w celu zapewnienia optymalnego komfortu w czasie jazdy.

Kurtki rowerowe o właściwościach przeciwdeszczowych

Zagorzali miłośnicy jazdy na rowerze oddają się swojej ulubionej aktywności w każdą pogodę. Nie straszne są im niskie temperatury, powiewy wiatru ani opady deszczu czy śniegu. Jeśli często zdarza nam się wyruszać na przejażdżkę w deszczowe dni, kurtki rowerowe o właściwościach wodoodpornych będą idealnym wyborem. Dzięki nim dotrzemy do celu lub pokonamy założony dystans bez przemoknięcia. Przeciwdeszczowe kurtki rowerowe wyposażone są w specjalne membrany o właściwościach wodoodpornych lub posiadają dodatkową izolację chemiczną, która chroni materiał przed pochłanianiem wilgoci.

Warto jednak mieć świadomość, że kurtki wodoodporne zazwyczaj nie są ocieplane – w okresie zimowym warto więc zakładać pod nie grubszą bieliznę termoaktywną, która zapewni przyjemne ciepło i odpowiednią izolację termiczną. Ze względu na swoje właściwości, zwykłe kurtki wodoodporne nie posiadają także zbyt dobrych właściwości oddychających, co również wymaga odpowiedniego doboru pozostałych elementów stroju na rower. Najbliżej perfekcji pod tym względem są kurtki rowerowe wykonane z tkanin Gore-Tex, których pory są mniejsze od kropli wody, co zapobiega wnikaniu wody, ale zarazem na tyle duże, aby możliwe było sprawne odprowadzanie wilgoci. W okresie zimowym warto natomiast sięgnąć po kurtki rowerowe ocieplane, które ochronią nas nie tylko przed mroźnym wiatrem, ale także zapewnią dobrą izolację termiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here