Kreatyna a odchudzanie

Prowadzenie uciążliwych i intensywnych ćwiczeń na siłowni jest charakterystyczne szczególnie dla ludzi młodych, którzy dbają o swoją sylwetkę. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że media kreują wizerunki osób, które dbają o swoją muskulaturę. Sytuacja ta sprawia, że niemal każda osoba w młodym wieku ma karnet na siłownię i regularnie z niego korzysta. Warto jednak pamiętać, że we wszystkim trzeba mieć umiar. Nawet najbardziej rozwinięta muskulatura nie jest w stanie zapewnić nam długiego i spokojnego życia. Wprost przeciwnie, zbyt uciążliwe ćwiczenia fizyczne mogą w dłuższej perspektywie doprowadzić do zawału mięśnia sercowego. Dotyczy to w szczególności osób, które stosują sterydy anaboliczne. Jak powszechnie wiadomo, takie środki chemiczne powodują rozrost mięśni, co negatywnie wpływa na redukcję tkanek. Dlatego każda młoda osoba, której zależy na szybkich efektach, powinna wiedzieć, że takie same efekty można stosować poprzez regularne ćwiczenia na siłowni oraz optymalną dietę bogatą w suplementy – bez konieczności stosowania drogich i bardzo szkodliwych sterydów anabolicznych.

Podstawowym składnikiem diety prawdziwego kulturysty jest oczywiście kreatyna. Przeważnie jest ona sprzedawana w postaci monohydratu, jednak z powodzeniem możliwe jest zakupienie jej w specjalnych bidonach, charakterystycznych dla napojów izotonicznych. Ze względu jednak na szczególny charakter każdego organizmu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne sporządzanie mieszanek. Kreatyna a odchudzanie idą ze sobą w parze, dlatego zdecydowanie zaleca się, aby osoby, którym zależy na redukcji masy, także korzystały z tego suplementu. Oczywiście niezbędne jest w tym zakresie przestrzeganie wskazań lekarskich odnośnie dawkowania. W przeciwnym wypadku możemy poczuć w dłuższej perspektywie nudności, które sprawią, że szybko zniechęcimy się do ćwiczeń. Opakowania z monohydratem zawierają odpowiednią miarkę, dzięki której można z powodzeniem rozpuszczać odpowiednie porcje produktu w wodzie mineralnej. Bardzo ważne jest, aby nie używać zwykłej wody z kranu, bowiem może w niej być dużo kamienia. Dlatego lepiej jest używać sprawdzonych środków, które sprawią, że zyskamy więcej sił i energii na podejmowanie codziennych ćwiczeń fizycznych.

Kreatyna składa się w większej części z białka. Sprawia to, że dostarczamy organizmowi wysokiej jakości proteiny, które będzie w stanie racjonalnie przyswoić. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obecnie możliwe jest kupienie takiego produktu w licznych walorach smakowych. Tym samym sporządzane przez nas codziennie napoje mogą być urozmaicone o nowe doznania smakowe. Zaznacza się jednak, że surowy monohydrat jest najlepiej przyswajalny i w najmniejszym stopniu jest szkodliwy dla zdrowia. Z reguły jednak kobiety nie są w stanie wypić kreatyny o jej naturalnym smaku, dlatego producenci suplementów wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom i stworzyli produkty o pełnej palecie smaków. Warto zaznaczyć, że nie jest konieczne spożywanie protein z wodą. Wiele osób decyduje się na rozpuszczanie proszku w sokach, kompotach, a nawet podając jako dodatek do omletów. Możliwości jest wiele, dlatego każdy znajdzie sposób przyjmowania, który będzie dla niego najlepszy.

Jeżeli dana osoba dostarcza swojemu organizmowi potężne ilości kreatyny, nie może z dnia na dzień przerwać ćwiczeń fizycznych. Oznaczać to będzie kumulowanie się ilości protein, co w dłuższej perspektywie może powodować spadek dobrego samopoczucia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dłuższe stosowanie kreatyny powinno odbywać się pod ścisłym nadzorem profesjonalnego dietetyka. Tylko taki fachowiec będzie w stanie wskazać nam optymalne dawki dla długiej perspektywy treningów. Z drugiej jednak strony ludzie, którzy czytają artykuły z dziedziny kulturystyki, sami planują swój program treningowy oraz optymalną dla niego suplementację. Tym samym są oni w stanie pomóc nie tylko samemu sobie, ale także innym osobom, które uczęszczają z nimi każdego dnia na intensywne treningi siłowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here