Jakie sprzęty można znaleźć w dobrym klubie fitness

Większość klubów fitness i siłowni oferuje różnego rodzaju sprzęt cardio, maszyny do treningu siłowego, stos wolnych ciężarów i specjalne strefy rozciągania, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Zastanawiasz się, jak przyciągnąć i utrzymać klubowiczów? Zainwestuj w wysokiej jakości urządzenia i akcesoria. Sprawdź, co powinno znaleźć się w profesjonalnym klubie fitness!

Hantle

Zastanawiasz się, jak urozmaicić trening siłowy swoim klientom? Wzbogać wyposażenie klubu o tradycyjne hantle i sztangi, a także specjalistyczny sprzęt, taki jak kettlebell, piłki lekarskie, worki z piaskiem oraz ponadgabarytowe opony. Sztanga pozwala rozwinąć maksymalną siłę, podczas gdy maszyny do ćwiczeń siłowych budują i podkreślają mięśnie. Lżejsze akcesoria do treningu oporowego, takie jak kettlebell i piłki lekarskie poprawiają moc wyjściową zależną od ruchu. Z kolei hantle świetnie sprawdzą się w ćwiczeniach izolujących stawy.  Trening z hantelkami może też poprawić wydolność krążeniowo-oddechową i elastyczność.

Kettlebell

Apus-Sports.com – dystrybutor sprzętu fitness proponuje stylowe i wytrzymałe kettlebell. Docenią je zarówno początkujący, jak i zaawansowani sportowcy. Kiedy wymachujesz kettebell, główne partie mięśniowe biorą udział w każdym powtórzeniu. Wspomniane akcesoria zwiększają siłę i wytrzymałość, jednocześnie pozwalają urozmaicić podstawowe ćwiczenia, takie jak wyciskanie, rwanie, wymachy i przysiady. Sprawdzą się doskonale w treningu funkcjonalnym, który wzmacnia całe ciało, nie rozbudowując nadmiernie muskulatury.

Piłki gimnastyczne

Piłka gimnastyczna poprawia równowagę, jednocześnie aktywuje mięśnie core. W ten sposób przynosi ulgę w bólu pleców, a także kładzie nacisk na prawidłową postawę ciała. Piłka może być używana przez początkujących, którzy chcą popracować nad prawidłowym wykonywaniem przysiadów. Samo siedzenie na piłce gimnastycznej świetnie nadaje się do nauki podstawowej koordynacji i równowagi, jednocześnie pozwala zwiększyć zakres ruchu.

fitness

Platforma Bosu

Piłka Bosu to niezbędny element wyposażenia nowoczesnego klubu fitness. Pozwala nie tylko ćwiczyć równowagę, lecz także pomaga użytkownikom koordynować ciało  w niestabilnych warunkach. Można ją śmiało włączyć do rozciągania, treningu siłowego i rehabilitacji. To praktyczna i modna wersja tradycyjnej piłki stabilizującej. Możesz ją wykorzystać przy podnoszeniu hantli lub sztangi, aby zmusić mięśnie do stabilizacji i prowadzenia wolnych ciężarów w pełnym zakresie ruchu. Ponadto bosu zwiększy intensywność takich ćwiczeń jak pompki, przysiady i wypady.

Gumy do ćwiczeń Tubing Step Straps

Jeśli marzysz  o tym, aby urozmaicić plan treningowy, sięgnij po Tubing Step Straps. Dostępne są w różnych kolorach, które ułatwiają rozpoznanie obciążenia. Pamiętaj, aby dopasować gumę gimnastyczną do aktualnych możliwości. Proponowane akcesoria wykonane zostały z wytrzymałej gumy, dzięki czemu wytrzymają intensywne użytkowanie. Posiadają praktyczne uchwyty z matową powierzchnią, dlatego nie wyślizgną się w najmniej spodziewanym momencie. Zawierają taśmę, która ułatwia przypięcie i odpięcie przy stepie. Możesz je łatwo wpleść w trening funkcjonalny, aby wznieść go na nowy poziom. Sprawdzą się też doskonale na zajęciach grupowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here