Jaka torba na siłownię?

0
2591

Torba sportowa to podstawowy element wyposażenia każdego sportsmena i sportsmenki. Wybierając się na siłownię, nie możemy bowiem zapominać o odpowiednim ekwipunku. Potrzebna nam torba, która pomieści przynajmniej strój sportowy, buty, ręcznik i coś do picia. Jak wybrać idealny model?

Torby sportowe – solidne i wytrzymałe

Wybierając torbę sportową powinniśmy przede wszystkim stawiać na jej solidność i wytrzymałość. Powiedzmy sobie szczerze, to gadżet, który będzie narażony na różne, niekorzystne warunki – rzucanie, przecieranie, wielokrotne odpinanie i zapinanie zamka, stawianie na mokrej powierzchni. Jeżeli zatem zdecydujemy się na nieszczególnie wytrzymały model, być może po kilku użyciach będziemy musieli szukać kolejnego. Warto więc zwrócić uwagę na materiał i sposób wykończenia torby. Dobrym i wytrzymałym materiałem jest przede wszystkim nylon, a także poliester. To połączenie zapewni torbie wodoodporność i jednocześnie odpowiednią wentylację. Dobrze również, aby torby sportowe posiadały wzmacniany spód, dzięki czemu będzie można w nich nosić nawet dość ciężkie rzeczy.

Torby sportowe – wygodne i funkcjonalne

Dokonując wyboru torby sportowej powinniśmy też mieć na uwadze własną wygodę. Funkcjonalna, zapewniająca odpowiedni poziom komfortu torba sportowa musi posiadać wytrzymały i niezacinający się zamek błyskawiczny, praktyczne kieszenie, w których pomieszczą się wszystkie niezbędne gadżety. W tym co najmniej jedna z komór powinna być wentylowana, dzięki czemu bez problemu przetransportujemy mokry ręcznik albo obuwie. Poza tym warto stawiać na modele, które oferują system podwójnej rączki oraz antypoślizgowy pasek na ramię, co zdecydowanie podnosi komfort noszenia.

Torby sportowe – modne fasony i wzory

Kupując torbę sportową nie można też zapominać o jej wyglądzie. Na siłowni prezentujemy nie tylko swoją sylwetkę, ale również cały outfit. Torba sportowa powinna zatem zachwycać atrakcyjnym wyglądem i kolorystyką. Modne są ostatnio jaskrawe wstawki w ostrych, żarzących kolorach – żółtym, zielonym lub pomarańczowym. Pamiętaj jednak, że jeżeli torba w całości będzie wykonana z jasnego materiału, może się łatwo brudzić, co będzie wyglądało mało estetycznie.

Torby sportowe – postaw na solidnego producenta

No i oczywiście, kupując torbę sportową należy postawić na dobre, sprawdzone marki. Nie warto kupować chińskich podróbek albo modeli od anonimowych producentów, bo prawdopodobnie takie torby sportowe będą nadawały się do wyrzucenia już po kilku użyciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here