Fitness w domowym zaciszu

Zainteresowanie zdrowym stylem życia z roku na rok rośnie. Trend ten wzrasta nie tylko wśród młodzieży. Niektórzy jednak z różnych względów nie lubią ćwiczyć na siłowni, dlatego warto pomyśleć o urządzeniu takiego miejsca u siebie w domu. Jak w takim razie przygotować i urządzić taką prywatną siłownię?

Ile przestrzeni przeznaczyć na siłownię?

Jest to dość ważne pytanie, jakie musimy zadać sobie przed utworzeniem naszej własnej siłowni. Miejsce utworzenia naszego miejsca do ćwiczeń zależy od naszych warunków mieszkaniowych. Najlepszą opcją będzie przeznaczenie do tego celu oddzielnego pomieszczenia, np. garażu. Jeśli nie dysponujemy takim miejscem, możemy wygospodarować wolną przestrzeń w naszym pokoju, pod warunkiem, że jest on dość duży i wystarczy w nim miejsca na odpowiednie sprzęty.

Miejsce naszych treningów powinno posiadać okno. Zapewni to dostęp do świeżego powietrza oraz wietrzenia pomieszczenia. Jeśli mieszkamy w bloku, musimy pamiętać o sąsiadach, którym nasze treningi mogą przeszkadzać. W tym celu warto rozważyć zakup specjalnych mat z włókna poliestrowego, aby wyciszyć podłogę. Warto też wyposażyć się w wykładzinę antypoślizgową, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń.

Jeśli dysponujemy odpowiednimi funduszami i warunkami, możemy rozważyć wstawienie lustra, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować, czy prawidłowo wykonujemy ćwiczenia.

Co ze sprzętem?

Przede wszystkim, trzeba sobie zadać pytanie, co tak naprawdę nam się przyda, jaki mamy cel ćwiczeń, czy chcemy schudnąć, utrzymać sylwetkę, czy może zbudować masę mięśniową.

Najczęściej kupowane sprzęty to:

Rower stacjonarny – obowiązkowe wyposażenie każdej domowej siłowni. Zajmuje niewiele miejsca, niewiele kosztuje, a znajdzie zastosowanie podczas treningów zarówno kobiet jakbi mężczyzn.

Orbitrek magnetyczny – rekomendowany osobom, które chcą efektywnie schudnąć.

Bieżnia – urządzenie dość drogie i zajmujące sporo miejsca. Przyda się jednak, jeśli naszym celem jest poprawa kondycji fizycznej.

Ławka płaska do brzuszków – składany sprzęt zajmujący niewiele powierzchni, który pozwoli odkryć mięśnie brzucha.

Drabinka do ćwiczeń – zajmuje niewiele miejsca, a może posłużyć do wykonywania wielu ćwiczeń na różne partie mięśni.

Oprócz tego warto kupić piłkę gimnastyczną, hantle, drążek rozporowy, skakankę i matę do ćwiczeń.  Pamiętajmy jednak, iż ważniejsza od jakiegokolwiek sprzętu jest motywacja, bez której nie osiągniemy zamierzonych efektów.

Kolejne artykuły znajdziesz na https://benchk.com/blog/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here