telefon

W ostatnich latach „chmury” oferujące przechowywanie danych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego! Żyjemy w świecie zdominowanym przez technologię i niemal całe nasze życie toczy się w Internecie, to naturalne, że pragniemy przechowywać nasze zdjęcia i inne informacje w bezpiecznym miejscu i z łatwością z nich korzystać zawsze wtedy, gdy będą potrzebne. Czym tak naprawdę są chmury internetowe i jak działają? Przedstawiamy kilka ważnych informacji dla osób, które dopiero zaczynają z nimi swoją przygodę.

Chmura internetowa – czym jest?

Chmura internetowa to nowoczesny rodzaj usługi, który umożliwia przechowywanie danych na serwerze i pozwala na stały dostęp do nich w każdej sytuacji. Najczęściej dotyczy to informacji takich jak filmy, multimedia, zdjęcia, oprogramowania czy bazy danych. Chmurę można przyrównać do wirtualnego dysku przenośnego, na który wrzucamy nasze dane i mamy do nich dostęp z każdego miejsca na świecie – niezbędny jest tylko dostęp do Internetu. To pewne i bezpieczne rozwiązanie, nie musisz obawiać się, że Twoja baza danych zgubi się, ulegnie zepsuciu lub po prostu zapomnisz o niej, wychodząc z domu. Różni usługodawcy oferują swoje własne chmury, na przykład Dropbox, Microsoft lub Google. Większość z nich jest płata, ponieważ przechowywanie danych generuje pewne koszty, związane chociażby z ich zabezpieczeniem czy zapewnianiem płynności transferu. Wybierając konkretną usługę, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak prędkość jej działania, rodzaj zabezpieczenia czy możliwość przywracania usuniętych plików – dla wielu osób niemałe znaczenie będzie też miała cena za gigabajt. Dlaczego warto skorzystać z usługi, jaką jest chmura internetowa? Głównie dlatego, że gwarantuje Ci dostępność do danych z wybranego miejsca, fizyczne bezpieczeństwo przechowywanych informacji oraz łatwiejszą możliwość dzielenia się plikami z innymi.

iCloud – czym się wyróżnia?

Zdecydować się można na wiele różnych chmur internetowych, jednak w iPhone 6S używany jest akurat iCloude. Dlaczego wiele osób stawia na to rozwiązanie? Głównie dlatego, że jest ona mocno zintegrowana z systemami operacyjnymi Apple na urządzeniach takich jak MacBook czy iPad. W dodatku posiada wiele ułatwień i funkcji, dzięki czemu pozwala na komfortowe użytkowanie – i to zarówno osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z internetowymi bazami danych, jak i doświadczonym programistom. Przechowuje kopie zapasowe danych i pozwala na wprowadzenie szybkich zmian i zapisywanie małych porcji informacji. Użytkownicy iCloude mogą też czuć się bezpieczni, ponieważ Apple wyjątkowo dba o dane swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here