Bezpieczne odchudzanie.

Odchudzanie to zagadnienie, z którym każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu zetknął się w swoim życiu. Kiedy mamy kilka kilogramów za wiele, czyli tak zwaną nadwagę – bardzo chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, czyli nieestetycznej oponki z okolic brzucha oraz ta zwanych boczków znajdujących się po obu stronach pleców. Ponadto uporczywie walczymy z zmorą niemal wszystkich kobiet, a w niektórych przypadkach także i mężczyzn – cellulitem, którego najwięcej gromadzi się na udach, pośladkach oraz brzuchu – a czasem także ramionach i łydkach.
Obecnie wiele osób chcąc schudnąć bardzo szybko – zwłaszcza przez ważnym wydarzeniem takim jak bal sylwestrowy, bal studniówkowy oraz przyjęcie weselne i wiele innych sięga po tabletki przeczyszczające na odchudzanie. Jednak tabletki przeczyszczające na odchudzanie to dosyć drastyczne oraz niebezpieczne dla naszego zdrowia, czasem wręcz fatalne w swoich skutkach posunięcie. Takie tabletki przeczyszczające na odchudzanie co prawda zażyć możemy jednak nie częściej niż dwa razy w miesiącu – chcąc się pozbyć uporczywych zaparć – w sytuacji kiedy już naprawdę nic innego nie pomaga. Także cierpieć na zaparcia nie możemy zażywać tabletki przeczyszczające na odchudzanie zbyt długo bowiem mogą one poczynić bardzo duże spustoszenia w naszym organizmie, a także sprawić, że pozbędziemy się z organizmu nie tylko zalegających niestrawionych resztek pokarmowych oraz kamieni kałowych – ale także i cennych oraz niezbędnych dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu pierwiastków takich jak sód, potas, żelazo, wapń oraz wiele innych. Zaparcia należy leczyć przede wszystkim zdrową oraz odpowiednio dobraną w sposób indywidualny dietą. Niezwykle ważny jest także zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Warto zamiast autobusu oraz auta w sezonie wiosennym i letnim przespacerować się do pracy lub pojechać do niej rowerem. Natomiast zimą możemy wziąć udział w zajęciach organizowanych przez siłownie i fitness cluby – na przykład jodze, pilatesie, taśmach trx, treningu z gumami oporowymi, treningu obwodowym, zumbie i wielu, wielu innych lub też poćwiczyć w zaciszu własnego domu czy też mieszkania jeśli siłownia jest od naszego miejsca zamieszkania oddalona zbyt długim dystansem lub też nie mamy z kim zostawić dzieci, czy też nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy na bilety wstępu bądź karnety do siłowni i fitness clubu.
Cierpiąc na zaparcia powinniśmy definitywnie zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej oraz niezdrowej , dań typu fast food, jedzenia śmieciowego, słodyczy – czekolady, batoników, cukierków, ciast, ciasteczek oraz lodów i słodkich orzeszków jedzonych na dużą skale. Także produkty mączne takie jak pączki i słodkie bułki czy też białe makarony nie są najlepszym pożywieniem dla naszych jelit i warto jest z nich zrezygnować lub też znacząco ograniczyć ich spożycie. Chcąc schudnąć oraz zadbać o swoje jelita powinniśmy wypijać około dwóch litrów płynów na dobę w postaci czystej wody źródlanej, wody mineralnej niegazowanej bądź przegotowanej, napojów niesłodzonych takich jak zielona herbata, czerwona herbata, mięta, rumianek, melisa, herbatka z pokrzywy lub skrzypu polnego, fiołka trójbarwnego czy też imbirowa. Pijąc duże ilości płynów jesteśmy o wiele bardziej narażeni na wypłukanie ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastków, dlatego zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiedniej suplementacji naszego organizmu – tak aby utrzymywać stały poziom witamin i mikroelementów w naszym organizmie. Warto zażywać kompleks witamin i minerałów dla osób aktywnych oraz żelazo czy też witaminy z grupy B, witaminę Ci witaminę D. Intensywnie ćwicząc oraz bardzo intensywnie się pocąc warto jest też rozważyć zmianę wody mineralnej na napój izotoniczny, który zawiera bezpieczne dawki elektrolitów takich jak sód, potas oraz wapń – dzięki czemu będziemy mieć pewność, że mamy właściwy pozom elektrolitów i nie grozi nam hipernatremia. Tabletki przeczyszczające na odchudzanie to nienajlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here