Mężczyźni i odchudzanie

Niektórzy chcą być bardzo szczupli, kiedy na ich ciele pojawi się jakaś zbędna fałdka tłuszczu, natychmiast rozpoczynają walkę o sylwetkę idealną. Oczywiście, lepiej działać zawczasu niż doprowadzać swoje ciało do sytuacji, kiedy, walka z wagą jest prawdziwym wyzwaniem. Kiedy BMI wskazuje na stopi otyłości, oznacza to prawdziwe niebezpieczeństwo. Znacznie lepiej jest zawsze dbać o swój jadłospis i jeść o, co zdrowe, co dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych i świetnie wpływa na samopoczucie, ponieważ jedzenie ma właśnie tę moc, że dobrze wpływa na nasze myśli, odpowiada za to ośrodek nagrody, znajdujący się w mózgu.

Niektórzy wprowadzają do swojej diety różne produkty, odkąd na polskim rynku mamy dostęp do egzotycznych owoców, zwiększa się ich sprzedaż, bardzo je lubimy. Mowa tu o bananach, arbuzach, melonach, awokado i wielu innych. Nasze krajowe owoce, których powinnyśmy jeść jak najwięcej to czereśnie, wiśnie, jabłka, gruszki, porzeczki, truskawki i maliny. Dobrze jest dostarczać zróżnicowanych posiłków i dbać o to, żeby zawsze jeść małe porcje, zapobiegnie to niebezpiecznemu rozciągnięciu żołądka.

Słodki arbuz a odchudzanie to możliwe połączenie. Sztuką jednak jest nie zjeść arbuza za dużo. Wystarczy jeden pasek, ale ciężko powstrzymać się jego delikatnemu, słodkiemu miąższowi, arbuz w większości składa się z wody, dlatego jest tak bardzo pożyteczny.

Brzoskwinie również zawierają wiele witamin, to nasze owoce krajowe, które również można przetwarzać na dżemy i marmolady mogą być wtedy świetnym dodatkiem do naleśników czy innych deserów. Ich skórka jest czasami problemowa, może być gorzkawa. Choć ona również jest bogatym źródłem witamin, jeśli nie możemy znieść jej smaku zawsze możemy obrać brzoskwinie ze skórki i cieszyć się smakiem słodkiego owocu.

Kwaśny jest agrest, tak jak porzeczki jest to owoc, który rośnie na krzewach, trzeba też jeść agrest. Jest on bardzo niedocenionym owocem. Mamy obecnie dostęp do mnóstwa produktów i niestety zdarza sie że nie doceniamy, tego co mamy pod ręką, lub tego co rośnie na działce naszych znajomych, warto zapytać, czy nie odsprzedaliby nam trochę tych niesamowitych owoców z własnej uprawy.

Owoce takie można również kupić na rynku, są one sezonowe, więc warto je wtedy jeść, podobnie jagody czy truskawki, krótko są na naszym stole, dlatego tak wiele osób je mrozi lub robi przetwory w słoikach, jest to świetny sposób na przedłużenie sobie lata. Pierogi z jagodami to ulubione danie większości polaków, warto jeść jagody i inne owoce leśne, ponieważ dobrze wpływają na wzrok.

Winogrona to owoce przeznaczone na wino. Jedzone w swej naturalnej postaci są bardzo słodkie i smaczne. Kiść jasnych lub różowych winogron to świetny sposób na dostarczenie ciału potrzebnej fruktozy oraz witam. Wiele osób lubi jabłka i często jej jedzą To nasz krajowy owoc, który świetnie sprzedaje się na świecie. Jabłek jest jakieś 7000 odmian, nie ma szans, żebyśmy za swojego życia poznali je wszystkie, ciężko sobie wyobrazić tyle smaków jednego owocu. Są wyjątkowe, soczyste, bywają kwaśne lub bardzo słodkie, mają mnóstwo witaminy C. Niektórzy mają na nie uczulenie, szczególnie na surowe, kiedy zapieką je w piekarniku, uczulenie się nie pojawia. Jabłka i gruszki są bardzo słodkimi owocami, ale jeśli chodzi o ranking najsłodszych owoców, wygrywają winogrona i arbuzy. Słodycz owoców zależy od tego, w jaki sposób one dojrzewają. Zazwyczaj potrzebują dużo słońca, kiedy słońca brakuje nie ma szans na uzyskanie naturalnej słodyczy. Dlatego właśnie tak wiele egzotycznych owoców, jest tak słodkich, ponieważ mają one ciągły dostęp do słońca. Trzeba je jednak szybko jeść, bo mogą dosyć szybko się popsuć. Pyszne są również banany i kiwi to bardzo zdrowe owoce, uwielbiane przez dzieci. Maluchy często chcą same obierać je ze skórki, kiedy jednak zauważają, że w przypadku kiwi nie jest to takie łatwe, pozwalają wykazać się rodzicom. Dawanie dziecku codziennie owoców, jest świetnym sposobem na kształtowanie ich pożytecznych zwyczajów żywieniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here