Wpływ koktajli białkowych na odchudzanie

Drogocennego wpływu niektórych napojów na proces odchudzania nikomu nie trzeba raczej specjalnie udowadniać. Na masę ciała wpływ ma nie tylko to, co się je, ale również i to, co się pije – wszystkie te słodkie i gazowane napoje, kawy oraz herbatki. Najlepszym i najzdrowszym płynem dla każdego człowieka jest oczywiście zwykła woda. To ona powinna bazować w diecie odchudzającej. To ją należy pić jak najczęściej i to w ilości wynoszącej przynajmniej dwa litry, która może zwiększyć się nawet do trzech czy czterech litrów w przypadku osób, które bardzo dużo się ruszają, mają fizyczną pracę i chcą jeszcze szybciej chudnąć. Spore korzyści w kwestii odchudzania można uzyskać także z pomocą zwykłej zielonej herbaty. Jest to drugi ulubiony tego rodzaju napar wszystkich Polaków. Zielona herbata stała się już niemalże tak samo popularna jak ta czarna, choć różni się od niej tym, że ma nieco lepsze właściwości, mimo iż klasyczny czarny napar również je posiada. Zielona herbata a odchudzanie – w jaki sposób może je ona zatem usprawnić? Co daje regularne jej picie i czy warto się do niej zmuszać, jeżeli się za nią nie przepada, wyłącznie w celu zgubienia swoich zbędnych kilogramów?

Zieloną herbatę spokojnie można określić mianem nektaru Bogów. To cudowny i wyjątkowy napój, którego właściwości korzystnie działają na zdrowie, wygląd i oczywiście samą masę ciała. A problemy z sylwetką są już powszechne. Dotyczą one niemalże co drugiej osoby – zaledwie 10% polskiego społeczeństwa wyraża zadowolenie z wyglądu swojej figury. Najczęściej na swoje ciała narzekają oczywiście kobiety, mimo iż mężczyźni przeważnie są od nich grubsi. Panie mają jednak tendencję do doszukiwania się w sobie samych wad. Nie dostrzegają żadnych zalet, a mankamenty potrafią dramatycznie wizualizować, czując potem, jak gdyby wszyscy inni ludzie zwracali uwagę wyłącznie na ich wygląd zewnętrzny, nie dostrzegając tego, co kryje się pod samym ciałem. Tak oczywiście nie jest, ale mimo tego każda kobieta chciałaby wyglądać i czuć się dobrze w swojej skórze. Zbędne kilogramy nie poprawiają natomiast poczucia własnej wartości, dlatego należałoby je jak najszybciej zgubić, by tą utraconą pewność siebie odzyskać. Czy zielona herbata w procesie dążenia do lepszego wyglądu rzeczywiście okaże się pomocnym narzędziem odchudzającym? Na pewno tak!

Zielona herbata a odchudzanie – większość osób lubi smak tego zielonkawego naparu. Uważa się go nawet za smaczniejszy od uniwersalnej czarnej herbaty. Jest bardziej delikatny, zwłaszcza jeśli herbata zostanie zaparzona w odpowiedni sposób. Nie powinno się bowiem zalewać jej wrzątkiem – należy poczekać przynajmniej pięć minut, aż woda delikatnie ostygnie i dopiero wtedy zalać nią torebkę z listkami bądź suszem. Po trzech minutach zawartość można wyciągnąć, uzupełnić napar sokiem wyciśniętym ze świeżej cytryny, bezkalorycznym słodzikiem lub miodem, napawając się od razu jego kojącym aromatem i bardzo przyjemnym dla podniebienia smakiem. Taka herbatka może okazać się nawet świetnym zastępcą dla sztucznych słodyczy. Każdy wie, że na diecie należy ich unikać, ale każdy też wie, jak trudno jest wytrwać w takim postanowieniu, zwłaszcza gdy sklepy spożywcze zasypywane są ciekawymi nowościami, tylko czekającymi na to, aż człowiek je wypróbuje. Zamiast jednak zjadać czekoladowego batona lub paczkę ciastek, a potem zmagać się z gigantycznymi wyrzutami sumienia, lepiej zaparzyć sobie spory kubek takiej zielonej herbaty i wypić ją do filmu lub książki. Równie szybko stymuluje ona organizm do produkcji zwiększonej ilości endorfin. Po takim napoju każdy poczuje się pełen energii i siły do sprostania czekającym na niego obowiązkom.

Zieloną herbatę warto zatem pić, przygotowując ją sobie na początku raz dziennie. Zaleca się spożywać ją tuż po większych i mocno objętościowych posiłkach, by pobudzić organizm do szybszej pracy i prędkiego usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Osoby, które systematycznie piją zieloną herbatę, zwykle cieszą się szczuplejszymi sylwetkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here