Plecaki turystyczne – jak wybrać by wędrówka była wygodna?

0
3256

Na pieszą wędrówkę musisz zabrać ze sobą prowiant, ubrania na wypadek załamania pogody, środki pierwszej pomocy i najpotrzebniejsze rzeczy osobiste. Jak zmieścić to w plecaku, by wszystko było pod ręką, a plecak nie pękał w szwach? Wystarczy, że przy wyborze plecaka turystycznego, zwrócisz uwagę na kilka rzeczy, o których opowiemy w tym artykule.

Po pierwsze – pojemność

Optymalna pojemność plecaka to kluczowa kwestia, która zadecyduje o tym, czym Twoja wędrówka będzie wygodą, czy też mordęgą. Plecak nie może być ani za duży, ani za mały. Wszystko zależy od tego, jak długo i jak daleko zamierzasz zawędrować. Jeśli chcesz odbyć krótki, kilkukilometrowy spacer po pagórkach i wniesieniach lub też pozwiedzać miasto, w zupełności wystarczy Ci mały, jednokomorowy plecak. Wędrując w pobliżu cywilizacji, nie musisz nieść ze sobą wszystkiego, ponieważ z pewnością po drodze spotkasz niejeden sklep. Na dalsze wędrówki lub wyprawy z noclegami konieczne okażą się znacznie bardziej pojemne plecaki.

Wskazówka: aby każda, zarówno dłuższa, jak i krótsza wycieczka była komfortowa, warto zaopatrzyć się w kilka różnych plecaków i zabrać ze sobą ten, który akurat lepiej zda egzamin.

Po drugie – ergonomia

Jeżeli natomiast Twoja wędrówka to ma być istnym survivalem, konieczne okażą się duże plecaki turystyczne z wieloma wewnętrznymi przegrodami oraz zewnętrznymi kieszeniami. Bardzo pomocne będą też zaczepy, do których przywiesisz np. zmienne buty czy karimatę. Ważne jest bowiem, żeby każdy przedmiot można było wyjąć z plecaka bez konieczności wyciągania wszystkiego, co się w nim znajduje. Niektóre rzeczy, jak choćby apteczka pierwszej pomocy czy kurtka przeciwdeszczowa mogą okazać się potrzebne „na już”. Wędrujesz w letnie dni? Wybierz plecak z termiczną kieszenią, w której Twoje napoje pozostaną chłodne. Plecaki turystyczne przystosowane do najtrudniejszych wypraw znajdziesz w sklepie Adventure Sports.

Wskazówka: na dłuższe wyprawy wybierz plecak, którego konstrukcja daje jak najszerszą funkcjonalność.

Po trzecie – wygoda

Każdy plecak, kiedy założysz go na chwilę, jest wygodny. Jednak dłuższe wędrówki z obciążonym plecakiem mogą pokazać, że Twój wybór nie był najlepszy. Dlatego podczas zakupu zwróć uwagę na to, by posiadał kilka ważnych elementów, które sprawią, że nawet najdłuższa wędrówka będzie komfortowa.

  • Szelki – powinny być miękkie, by redukowały nacisk ciężaru plecaka na ramiona. Ważna są także ich szerokość (im szersze, tym na większą powierzchnię rozkłada się ciężar) oraz rozstaw (pozwala dopasować plecak do szerokości ramion).
  • Pasy biodrowe i piersiowe – z ich pomocą nawet przy dużym obciążeniu plecaka, łatwiej będzie Ci utrzymać prawidłową postawę i uniknąć pojawienia się bólu kręgosłupa.
  • Panele tylne – powinny być miękkie i wyprofilowane w taki sposób, by jak najlepiej wpasowały się w anatomiczny kształt ludzkich pleców. Ważne jest również, by przepuszczały powietrze oraz odprowadzały wilgoć, byś mógł uniknąć nadmiernie przepoconych ubrań na plecach.
  • Wodoodporność i wytrzymałość – nie martw się deszczem czy trudnymi warunkami. Wybierz plecaki, które wykonane są z odpornych na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne materiałów.

Podpowiedź: dostosuj wybór plecaka do wędrówek, jakie zamierzasz odbywać. Niestraszne Ci ekstremalne warunki? Wybierz plecak o szerokiej funkcjonalności.

Plecak to równie ważny element dla każdego turysty jak odpowiednie buty czy kurtka. Aby zapewnić sobie plecak, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, odwiedź stronę https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Akcesoria-pl,Plecaki-pl,Plecaki-turystyczne-pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here