Soki na odchudzanie

O kakao słyszy się bardzo wiele. Mianowicie jego zdrowotne właściwości znane były już od bardzo dawna, a jako pierwsi docenili je Majowie oraz Aztekowie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również dzisiaj, nie tylko jedząc w stanie surowym, ale również, jako dodatek do przeróżnych dań, zwłaszcza deserów. Słodkie przekąski z jego udziałem mogą wnosić wartość do naszej diety pomimo swojej kaloryczności. Niestety jak zwykle nie należy przesadzać obfitością. Wszystko w granicach rozsądku.

Kakao i jego właściwości.
Kakao uzyskiwane jest z nasion kakaowca, które następnie używane są do wytwarzania rożnych produktów, w tym gorzkiej czekolady. Jak już wspomniano jego cenne właściwości znane są już od bardzo dawna. I są ku temu liczne powody, ponieważ w kakao zawartych jest mnóstwo wartości odżywczych uznawanych za takie, które przedłużają życie. Stad napój z kakao nazwany został napojem bogów. Ze względu na swoje cenne właściwości używane jest również w medycynie niekonwencjonalnej. Stanowi źródło wielu witamin, mikroelementów oraz zdrowych tłuszczów. Jednak jednym z najważniejszych składników są cenne przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty, które poprawiają odporność organizmu. Największą ich zawartość znaleźć można oczywiście w surowych nasionach, które nie uległy obróbce. Trzeba wspomnieć również, że dzięki sporej zawartości minerałów kakao poprawia pamięć oraz ma pozytywny wpływ na układ krążenia

Kakao a odchudzanie
Kakao bardzo często kojarzone jest z czekoladą. Chociaż najwięcej wartości znajdziemy w surowych ziarnach, to na pewno na zdrowej diecie kostka gorzkiej czekolady nie będzie wielkim grzechem. Mimo tego, że kakao kojarzy się najczęściej ze słodkościami i kalorycznością, to warto pomyśleć o jego wdrożeniu do dań, ponieważ wykazuje ono zadziwiające właściwości lecznicze, głównie dzięki polifenolom oraz teobrominie. Ich obecność w diecie może spowodować szybszą utratę tkanki tłuszczowej. To na pewno świetna informacja dla osób odchudzających się oraz uprawiających sport. Kakao, jako przekąska? Czemu nie. Aby kakao zadziałało odchudzająco najlepiej wypić jego filiżankę z dodatkiem chilii, jako deser po posiłku. Po zielonej herbacie oraz kawie, kakao stanowi kolejne źródło cennych polifenoli. A więc jego napój może być urozmaicenia podczas stosowania zdrowej diety. Ponadto uchodzi również za wspaniały produkt na poprawę nastroju. Minerały w nim zawarte stanowią środek wspomagający procesy w organizmie. Ich uzupełnienie sprawia, że zaczynamy się lepiej czuć, co sprzyja wszelkiej aktywności fizycznej, której towarzyszy radość.

Kakao w gorzkiej czekoladzie
Wybierając gorzką czekoladę należy szczególną uwagę zwrócić na kilka aspektów między innymi na jej skład. Im więcej dodatków i nie potrzebnych składników tym gorzej. Zawsze szukajmy czekolady o najwyższej zawartości kakao oraz o jak najuboższym składzie. Pragniemy przecież, aby poprawiała nasze zdrowie. Zadbajmy, więc o to, aby nie było w niej zbędnej chemii lub dodatkowych tłuszczy. Pamiętajmy też, aby cukier nie był na pierwszym miejscu w czekoladzie. Jego ewentualna spora zawartość może zniweczyć cały plan odchudzania i marzenia o doskonałej sylwetce. Często mówi się o czekoladzie jak o środku na natychmiastową poprawę nastroju. Niestety w wielu przypadkach dzieje się tak przy pomocy zawartości cukru, który natychmiastowo podnosi hormon szczęścia. Niestety równie szybko ich ilość może spaść. Dlatego też, warto myśleć o długotrwałym stanie szczęśliwości. A tego możemy dokonać dzięki odpowiedniej diecie oraz ćwiczeniom.

Jak widzimy dieta wcale nie musi być taka zła. Można ją urozmaicić na wszelkie możliwe sposoby. Jeżeli dla kogoś napój z kakao będzie zbyt gorzki, to może użyć do jego posłodzenia któregoś z zamienników cukru białego na przykład cukru brzozowego. Tego rodzaju cukier oprócz słodkiego smaku posiada również wiele cennych składników, które z chęcią będą wykorzystane przez organizm. Zatem zdobycie dodatkowych informacji może zmienić spojrzenie na dietę i sprawić, że może być ona przyjemniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here