Od czego zacząć uprawianie jogi

Niejednokrotnie słyszy się o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na ludzki organizm. Wstępujemy coraz większymi krokami do czasów gdzie zdrowy tryb życia staje się czymś zupełnie normalnym. Rozszerzenie pakietów sportowych oraz możliwości dla początkujących jest szansą na popróbowanie różnych aktywności. To właśnie ciekawość może sprawić, że ktoś odkryje swój ulubiony sport i będzie systematycznie powiększać swoje umiejętności.

Problemy początkujących

Z pewnością najtrudniej mają osoby z siedzącym trybem życia lub te bardzo zapracowane. Znalezienie godziny na pójście na siłownie może okazać się nie lada wyzwaniem, a treningi grupowe to zadeklarowanie swojej obecności w stosunku do innych. Niekiedy po prostu rezygnujemy zaraz po pierwszych zajęciach lub jeszcze przed nimi. Najczęściej nie jest to spowodowane lenistwem ale najzwyczajniej brakiem czasu. Warto zainteresować się aktywnościami, które każdy może wykonać w domu, w zależności od własnych chęci, ilości dysponowanego czasu lub możliwości fizycznych.

Propozycja dla zapracowanych

Osoby zabiegane borykają się z dużą ilością stresu w swoim życiu i to może przyczynić się negatywnie do ich stanu zdrowia. Każdy lekarz wspomni o zdrowym odżywianiu i sporcie w celu zniwelowania stresu i nerwów. Tu właśnie może pomóc joga. Jest to trening połączenia ciała z umysłem. Poprawnie mówi się o praktyce jogi, a nie jej ćwiczeniu. Nie wymaga ona konkretnej ilości czasu i w każdym momencie możemy ją przerwać. Warto wiedzę zdobywać z książek lub filmików ale prawdziwą pasję pokaże niejeden blog o jodze. Osoba, która go prowadzi z pewnością osiągnęła już konkretny poziom w praktykowaniu i warto czerpać od niej wiedzę. Bardzo często są to instruktorzy na zajęciach grupowych, którzy chcieliby podzielić się tą pozytywną energią.

Co nam daje praktyka?

Joga przy codziennym lub chociażby systematycznym praktykowaniu pozwana na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i opanowanie oddechu, który jest jednym z najważniejszych aspektów treningu. Połączenie jej z medytacją pozwala na lepszy sen i większą koncentrację przed wyznaczonymi zadaniami. Większość osób myśli, że to coś spokojnego i to tylko siedzenie na podłodze z zamkniętymi oczami. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele metod praktykowania, znajdziemy jogę na uspokojenie organizmu ale i na jego pobudzenia np. power joga, która ma na celu wzmocnić organizm i uaktywnić każdy mięsień podczas ćwiczeń. Można się również przy niej zmęczyć.

Możliwości jest wiele, najważniejsze to tylko spróbować, bo korzyści płynące z systematycznego praktykowania jogi będzie można zauważyć już po pierwszych treningach, a w przyszłości z pewnością nasz organizm nam podziękuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here