Liposukcja infradźwiękowa NIL

0
1838

Liposukcja powszechnie znana, jako odsysanie tłuszczu to kosmetyczna metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej, podczas gdy inne metody (takie jak dieta, czy wzmożona aktywność fizyczna) nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dzięki zabiegowi możliwe jest pozbycie się nadmiaru kilogramów z najbardziej problematycznych części ciała, takich jak brzuch, uda, czy pośladki. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. W dzisiejszych czasach postępującej technologii i dynamicznie rozwijającej się branży, jaką jest medycyna estetyczna, wyróżnia się różne rodzaje liposukcji, w tym wibracyjną.

Na czym polega liposukcja NIL?

Nazwa tego rodzaju odsysania tkanki tłuszczowej pochodzi od angielskiego określenia Nutational Infrasonic Liposculpture, co dosłownie oznacza „nutacyjne infradźwiękowe rzeźbienie tkanki tłuszczowej”. Chirurdzy plastyczni cenią sobie tę metodę, a to z uwagi na jej bezpieczeństwo, precyzję i wysoką skuteczność działania.

Urządzenie odsysające wyposażone jest w specjalną rurkę (kaniulę), która wprowadzana jest w tzw. ruch nutacyjny. Odbywa się on w trzech kierunkach, co zapewnia sprawne rozbijanie zwałów tłuszczu. Odsysany obszar ciała, jak również tkanki go otaczające nie są w żaden sposób uciskane, a wyssany materiał przyjmuje postać emulsji. Zapobiega to powstawaniu nierówności podskórnych. Średni czas trwania zabiegu wynosi 2 godziny. Ze względów zdrowotnych oraz w celu pomyślnego przebiegu okresu rekonwalescencji, pacjent musi nosić odzież uciskową przez kolejne 7 dni 24 godziny na dobę. Po upłynięciu tygodnia ubranie to jest konieczne jeszcze przez 2 tygodnie, ale można nosić je tylko w ciągu dnia.

Liposukcja infradźwiękowa NIL niesie za sobą wiele korzyści. Zalicza się do nich:

– delikatność i precyzję;
– szybkość zabiegu (dzięki pneumatycznej głowicy wyposażonej w zmodyfikowaną kaniulę liposukcja wykonywana jest w krótkim czasie);
– większą ilość odessanej tkanki tłuszczowej, aniżeli w przypadku innych rodzajów liposukcji (a to za sprawą aktywnych ruchów kaniuli);
– możliwość kosmetyki niewielkich i wrażliwych partii ciała np. szyi, okolic kolan, a także „trudnych” stref: krocza, łydek.
– brak obrzęków i zaczerwienień;
– niemal natychmiastowe rezultaty, bez zgrubień na powierzchni skóry;
– skrócony czas rekonwalescencji;
– brak konieczności hospitalizacji.

Jak w każdej inwazyjnej czynności związanej z kosmetologią, czy medycyną estetyczną, także i tutaj istnieją przeciwwskazania. Na liposukcję infradźwiękową nie powinny decydować się osoby, które:

– chorują na cukrzycę;
– są w ciąży;
– cierpią na choroby serca i układu krążenia (w tym zaburzony proces krzepnięcia krwi);
– wykazują niewydolność układu oddechowego;
– chorują na nowotwór.

Przed konsultacją dotyczącą zabiegu każdy pacjent powinien mieć przy sobie wyniki badań laboratoryjnych, m.in. morfologii, OB, poziomu cukru, przeciwciał anty Hcv. Muszą być wykonane nie wcześniej niż tydzień przed operacją.

Wyżej opisany zabieg liposukcji NIL oferuje wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here