Kto powinien korzystać z biustonosza sportowego

Aktywny tryb życia to nie tylko nieoceniona korzyść dla zdrowia, ale również trening dla piersi. Intensywny ruch nakłada bowiem konieczność zapewnienia im odpowiedniego podtrzymania. W tym zakresie idealnie sprawdzi się biustonosz sportowy. Dostępny w różnorodnych fasonach do wyboru pozwoli na swobodny dobór do charakteru aktywności fizycznej.

Kto powinien wybrać biustonosz sportowy z fiszbinami?

Każda aktywność fizyczna, w której liczy się odpowiednie podtrzymanie biustu powinna być motorem napędowym do zakupu idealnie dobranego biustonosza sportowego. Dlaczego to takie ważne? Spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż, trenując jazdę konną czy regularnie biegając jesteśmy narażeni na naciągnięcie więzadeł Coopera, które są odpowiedzialne na podtrzymanie biustu. Wybierając model z fiszbinami można się przed tym uchronić, a przy tym zadbać o należyty komfort podczas intensywnych treningów. Wielu osobom wydaje się, ze stanik sportowy powinien być miękki i pozbawiony jakichkolwiek usztywnień. Czy to prawda? Nie do końca, ponieważ wybierając model z fiszbinami, uszyty z elastycznej, dopasowującej się dzianiny można uzyskać maksymalną wygodę podczas uprawiania sportów. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku posiadaczek dużego biustu, którym dodatkowe usztywnienie zagwarantuje optymalne podparcie biustu podczas intensywnego wysiłku.

Modele bez fiszbin – dla kogo dedykowane?

Są biustonosze sportowe z fiszbinami i bez. O ile te pierwsze najlepiej sprawdzą się podczas intensywnych dyscyplin sportowych, o tyle te drugie zagwarantują należny komfort i wygodę podczas mniej dynamicznych aktywności. Stanowią częsty wybór podczas zajęć jogi czy ćwiczeń rozciągających, w których modele z fiszbinami byłyby po prostu niewygodne. No tak, ale zaraz ktoś może powiedzieć: a co z podtrzymaniem piersi? Miękki, pozbawiony usztywnień stanik wcale nie musi oznaczać utraty jędrności biustu. W tym przypadku, jak w każdym innym, liczy się odpowiednie dopasowanie. Szczególnie mile widziane są modele przylegające do ciała, albowiem tylko wtedy zapewnią doskonałą stabilizację biustu. Równie ciekawie prezentują się biustonosze sportowe z wyjmowanymi wkładkami, które można swobodnie dobrać do rodzaju uprawianej aktywności. W sprzedaży można znaleźć również lekkie fasony formujące biust – idealne na fitness i aerobik.

Z jakich materiałów powinny być wykonane?

Choć prawidłowy dobór fasonu jest rzeczą absolutnie ważną i nie podlegającą najmniejszym dyskusjom, o tyle nie można zapominać, że nie jedyną. Równie ważna jest jakość wykonania. Biustonosze sportowe powinny być zatem wykonane z tkanin zapewniających odpowiednią wymianę termiczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here